Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
pasat - специалист
Имам идея от доста време как да се вакумира съклопакет, но до ден днешен не намерих време. Имам вакуумпомпа, идея как да монтирам накрайници за извличане на въздуха между двете стъкла. Само не ми казвайте, че си има вакум, защото няма. Изникват два три въпроса: ще издържат ли стъклата на силата на вакума, силикона, който е по периферията между стъклата (черен на цвят) плътен ли е достатъчно, и най-важното - ще има ли ефект от тази гимнастика. Всеки знае от втори клас още, че между двете стени на термосите има вакум който пази напитките в съда топли през зимата и студени през лятото, затова защо да не се опитам да запазя топлината в къщата си и да намаля примеврно разходите за отопление (може би нищожни). Знам че прозорците са най слабото място на една къща (бяга най-много топлина през джамовете). 1 см. стена 3, 4 квадрата...
hygro - майстор
pasat написа:
ще издържат ли стъклата на силата на вакума
Хубава идея, но я забравѝ веднага :) - ще те засипят стъклата в мига, в който включиш помпата.
torbalan - Дървен философ
и аз мисля, че ако успее да създаде хубав вакуум - ще залепи стъклата едно за друго....

не случайно някой беше казал "природата мрази вакуума" ;)
pasat - специалист
Има едни стъклопакети украсени от вътре с едни ... незнам какво са, но с тях стъклопакета се едно е на по малки части... и мисля, че ще придават якост... ако ме разбирате...
velsi - Почетен майстор
Никаква якост не придава. Това, за което говориш е само декорация.
romanpm - майстор
Абсурд , съгласен съм с мненията по-горе :buch: :down:
EmoZ - специалист
1. между стените на термоса за напитки няма вакуум;
2. 1 bar разлика в налягането е 100000, [Pa], a 1, [Pa] = 1, [N/m2];

На теб оставям да сметнеш до 'къв нормален натиск ще доведе абс. вакуум на всеки кв. метър от стъклата на стъклопакета (ъъъъ колко тона). Уплътнението е последна грижа :).
todortv - майстор
Eдна от фирмите производители (не споменавам името да не стане реклама) запълва пакета с аргон.Не знам дали преди това се вакуумират.
Екстрата на прозорец струваше около 14 лв.Дали аргона е още в пакета на моите също не знам.
torbalan - Дървен философ
за какво да се вакуумират?
с аргона се издухва въздуха :)
nikivd - специалист
Когато ми сменяха дограмата лично съм виждал как момчетата изтеглят въздуха от стъкло-пакета със една малка ръчна помпа. Под-налягането е много малко, но така изчезва кондеза в кухнята :)

Тема "Вакуум във стъклопакет - дали ще има ефект" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: