• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
subzero - специалист
решил съм да си правя този таван в кухнята и искам да попитам някой др въпрос за него :) http://www.k-extreme.net/pages/Luni,skr ... ie_jpg.htm значи за първото ниво нямам въпроси а искам да попитам повече за второто и третото ниво! интересува ме пак ли се хваща както обикновенно за първото ниво директно с UD с рапидни видии за гипсокартона или трябва да го подсили понеже тежеста ще е по голяма на второто и третото ниво? ако имате някои съвети да споделите ще съм ви мн благодарен :) защото все още съм начинаещ в тази област и приемам всякакви съвети :)
Надявам се че е възможно да се постват линкове. Ей тук ( http://www.misiamoiatdom.com/index.php? ... ion_kurniz ) има едно видео - донякъде ще ти бъде полезно, иначе аз съм още на първото ниво, така че практически съвет трудно бих дал за момента.
subzero - специалист
видео клипчето не тръгва :( аз до сега съм правил таван със скрито и знам как се прави но ме инт понеже тук второто и третото ниво са с по голяма площ и ме инт дали трябва да се подсилва нещо или UD което ще е хванато за гипсокартона ще може да понесе тежеста без проблеми :)
subzero - специалист
защо никои не иска да сподели съвети и мнения как да го направя и ако има и някоя тънкост ще съм още по благодарен ако ми е каже :)
zmeios - специалист
subzero написа:
никои не иска да сподели съвети и мнения
Забелязал съм в този форум, че ако поставиш добър конкретен въпрос, ще получиш добри конкретни отговори.

В твоя случай не знам какво може да се каже - "тайната на добрия таван е в това да държиш винтоверта в лявата ръка", или нещо подобно??

Задай въпрос, и ще ти се отговори :)
subzero - специалист
извинявам се ако не е ясен въпроса ми, но мисля че с първоро ми писане го зададох. "интересува ме пак ли се хваща както обикновенно за първото ниво директно с UD с рапидни видии за гипсокартона или трябва да го подсили понеже тежеста ще е по голяма на второто и третото ниво? ако имате някои съвети да споделите ще съм ви мн благодарен " :)
lipeto - специалист
subzero написа:
решил съм да си правя този таван в кухнята и искам да попитам някой др въпрос за него :) http://www.k-extreme.net/pages/Luni,skr ... ie_jpg.htm значи за първото ниво нямам въпроси а искам да попитам повече за второто и третото ниво! интересува ме пак ли се хваща както обикновенно за първото ниво директно с UD с рапидни видии за гипсокартона или трябва да го подсили понеже тежеста ще е по голяма на второто и третото ниво? ако имате някои съвети да споделите ще съм ви мн благодарен :) защото все още съм начинаещ в тази област и приемам всякакви съвети :)
За да си сигурен че тавана ще е 100% здрав и да не мръдне бих те посъветвал да хващаш всяко ниво за плочата(тавана)пускаш си чела на 3 те нива с UD за бетона и ти е спокойно и си свиркаш:) само недостатъка ще е повече материал мн. нерви и повече време за направата му :) но ще си сигурен поне че 2 и 3 то ниво няма да поддадат ако си ги хванал за картона на 1 во ниво с рапиди :) навсякъде хващат 2,3,4...... нива за ниво 1 с рапиди по големите фирми а и някой часни колеги да не кажа повечето :) някой ще каже :"ама аз хващам с рапиди ама ги бия в CD на 1 во ниво ...." но ако има още 2 нива тежеста вече е висока :) ПОНЕ МОЕ МНЕНИЕ :) всеки си има начин на работа :)моя е по трудният но за мен по качествен и не треперя че ако стане наводнение на горния етаж и картона отгоре засмука влагата.... според мен ако са хванати нивата само за 1 во ниво има вероятност след време да почне да поддава.ако таванчето е мъничко май няма да има проблем и с рапиди за 1 во ниво :) само целиш CD тата :) и та не забравиш там където няма CD слагаш "рапида картон-картон "поне аз така им викам с 2 на резба са :)
subzero - специалист
ето това се казва отг :) благодаря мн лепито :) понеже ще си го правя в къщи и маи ще те послушам за да съм си по сигурен :) а можеш ли да ми дадеш снимка на тези рапидки картон-картон :? ако имате др мнения или съвети даваите докато не съм го започнал :)
lipeto - специалист
subzero написа:
ето това се казва отг :) благодаря мн лепито :) понеже ще си го правя в къщи и маи ще те послушам за да съм си по сигурен :) а можеш ли да ми дадеш снимка на тези рапидки картон-картон :? ако имате др мнения или съвети даваите докато не съм го започнал :)
Като този http://www.temira.com/9_BG_group5_18.html 3 тия отгоре на долу:)той е принципно като се захващат 2 картона един за друг хваща бая здраво :) един съвет : като биеш рапидата в UD то за картона на 1 во ниво не я навивай докрай че превърта и хваща ташаци
subzero - специалист
някои др ще искаже ли мнение и съвети преди да съм започнал! ще съм ви мн благодарен :)
  • 1
  • 2

Тема "приемам всякакви съвети :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: