• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 115
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
velsi - Почетен майстор
unicata написа:
Привет и от мен, аз се взех един монитор, но той за съжаление не става за тая работа, оказа се че има една пларка от която излизат писти които са разположени тека, че да не може платката да застане отстрани на монитора а трябва да е зад панела, което обезсмисля работата, иначе монитора е 16" и държи спокоино 1280*1024.
Ето и снимка до къде стигнах преди да го събера наново.
Ако имате идея как да стане ще съм благодарен, иначе ще го продавам.
А някой знае ли кои модели стават за да не се получи пак така като с тоя.
Гледам, че тази платка е на куплунзи. Аз бих извадил единия кабел и бих потърсил подобен куплунг, с който да направя подходящо удължаване. Знам, че е малко часовникарска работа, но не бих се отказал толкова лесно.
velsi - Почетен майстор
voxo написа:
Аз имамсъщия проблем като chavdata , моля помогнете
Според мене този проблем не е чак толкова голям. Просто трябва да се направи нова кутия за проектора с подходящи размери. И без друго като разглеждах галерията към статията забелязах, че почти никой не ползва оригиналната грозна кутия на проектора. Просто малко си раздвижете фантазията.

Изображение

Изображение

Изображение
karlson - специалист
Страхотно изпълнение - а някакви предложения за хора, които не се оправят с кабели и схеми??

Идеята не е ли мониторът да е обърнат към проектора ??

Не може ли просто да се сложа монитор върху проектора без да ми се налага да разглобявам и сглобявам - доколкото знам проекторите са като перископите, които правихме в училище - само си мисля че обръщат образа огледално

Кажете моля

И аз си мислех за по-големи екрани, но стигнах само до МЪРЗЕЛАШКАТА идея за мултимедиен проектор (което пак си е по-евтино от плазми с неограничени размери

хубавото при мултимедиите е че са компактни и са си оборудвани с вентилации и т.н. + плюс което могат да се монтират и на тавана - т.е. няма да ми се наложи да търся място на проектора , който (от училищните ми спомени на мъкнене от хранилища до кабинети) хич не е лекичък и мъничък

Кажете също дали е осъществим по-лесния вариант - монитор, поставен с екрана си към лупите на проектора или глава на проектора преместена както си е настойката и насочена към нормален монитор
Според мен ще е по-просто да завъртя главата на проектора и да я поставя пред монитор, вместо да изтърбушвам (което и не мога) монитор и да му слагам вентилации и т.н.

Може ли да се промени само горната част на проектора като се промени ъгъла на копиране на образа и се постави на нужното растояние от монитор.
Justy - майстор
Прочети внимателно първа и втора част на статията. Светлината от мощния излъчвател, фокусирана от първата леща минава през плаката / в случая LCD дисплея /, фокусира се от втората леща върху огледалото и се експонира. Няма как да стане с електроннолъчев монитор :wink:
ChriS - напреднал
karlson написа:
Кажете също дали е осъществим по-лесния вариант - монитор, поставен с екрана си към лупите на проектора или глава на проектора преместена както си е настойката и насочена към нормален монитор
Според мен ще е по-просто да завъртя главата на проектора и да я поставя пред монитор, вместо да изтърбушвам (което и не мога) монитор и да му слагам вентилации и т.н.

Може ли да се промени само горната част на проектора като се промени ъгъла на копиране на образа и се постави на нужното растояние от монитор.
Няма да има достатъчна осветеност и почти нищо няма да се вижда, колкото и да си усилиш настройките на монитора ;)

А между другото има ли значение какво ще е разстоянието между лампата и дисплея?
chavdata - напреднал
здр. искам да се извиня обаркал съм големината на монитора нее 16 а е 15 инча Моя проектор си го направих и сам мн доволен е малко изрязва краищата ама и това не съм имъл и на това съм доволен :) админа ако иска мога да му прата снимки Снимъл съм всичко подробно ще има за една статия :) сега ще кача някои от тях
http://i.data.bg/07/03/17/282400.jpg това е монитора преди да го разглобя
http://i.data.bg/07/03/17/282423.jpg това е като го разглобих отзад :)
http://i.data.bg/07/03/17/282430.jpg тука вече съм го монтирал
http://i.data.bg/07/03/17/282432.jpg това вече е как прожектира на стената може малко гадно да съм го снимал
http://i.data.bg/07/03/17/282434.jpg
Не пиша мн подробно щото в момента сеедно пиша на стената :) и ми се изкриви вратлето :) Та затова казах ако иска админа да му дам снимките или аз да направа презентация с описване стъпка по стъпкак къкво съм правил и да му я дам или да я кача тук :) еми това е за сега от мен . Дайте ми съвет как да намаля големината на монитора няко имат monitor size ili monitor Zoom даите предложения :)
unicata - специалист
Вкакъв смисъл да намалиш големината на монитора, размера на екрана на стената ли имаш предвид? той зависи от разстоянието на проектора до стената, а ако става дума за фокусиране, то става чрез придвижване на лещата нагоре и надолу.
ако не съм те разбрал кажи какво по-точно искаш да направиш
chavdata - напреднал
не на стената а на самия монитор да го сабера нз как точно да ти обесня в менютата на повечето монитори има настройки за събиране на и овеличаване на големината на образа ама тоя ibm няма такива с каква програма мога да го направа това опитах се с на видео картата настройките ама не стана :(
moon4o - напреднал
Ми сложи снимките ... :)
колкото повече толкова по добре :) а ето и нещо което може да помогне то ако не на тебе поне на някои друг ..

копчетата за настроики на монитора :
Изображение

=>

Изображение

=>

Изображение

=>

Изображение

=>

Изображение

=>

Изображение

=>

Изображение

Свързвате , закачате го някаде вурху проектора и стре рай :)
moon4o - напреднал
Ето и още нещо за по добра картина :)
ако мониторчето е TFT

Изображение

=>

Изображение

=>

Изображение
;)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 115

Тема "Видео стена за 300лв възможно или не ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: