• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stepoff - специалист
Искам да попитам възможно ли е регулирането на силата на светлината при луминисцентна лампа ? ако ДА как става номера!?!!?

П.п. сори ако е обсъждано но не намерих в търсачката
estrogen - специалист
Аз знам че при осветителни тела използващи газове напрежението не може да се регулира +/- то е постояно , само при осветителни тела със нажежаема жичка .
Trifun - специалист
estrogen написа:
Аз знам че при осветителни тела използващи газове напрежението не може да се регулира ...
Даам, и аз така знам ! :)
Justy - майстор
Разряда в газове или го има, или го няма. При намаляване на напрежението ще стигнеш до момент на угасване и толкоз.
stepoff - специалист
тази сфера ми е много мътна и затова се допитвам до знаещите.Днес в магазин за осветление ми предложиха регулиране на луминисцентно осветление ,но цената беше доста солена. И сега като прочетох отговорите се обърках тотално. :?: :?: :?:
Justy - майстор
Със сигурност е импулсно, а не параметрично - по напрежение, затова и цената е такава :wink:
stepoff - специалист
Justy написа:
Със сигурност е импулсно, а не параметрично - по напрежение, затова и цената е такава :wink:
А как варират цените на димер за две лампи 58W 220V?
ELEMENTAL - специалист
stepoff може би бъркам ама не пусна ли подобна тема и в eshop форума.
Както и да е дай мейл да ти пратя схема за регулиране на интензитета на лум. лампа, че не ми се играе да я качвам в форума.
velsi - Почетен майстор
Е, хубава работа! Пусни я тука, че да я видим всички де. :prayer:
ELEMENTAL - специалист
Ето я схемата
П.С.
R1-6,8K
P1-100k
C1,2-100nF/63V
C3-10nF/1000V
T1-TIC206M
D1-DB3

Прикачен файл

scan0004.JPG
scan0004.JPG (28.07 KиБ) Видяна 7679 пъти
  • 1
  • 2

Тема "РЕГУЛИАРАНЕ НА ЛАМПИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: