Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
здравеите интересувам се от вятьрни ел генератори как бих могьл да си направя сам смощност 2-3kw или от кьде може да се закупи такьв генератор и каква е цената им. благодаря ви.
evdoki - специалист
Здравей,
И аз искам да си правя такъв.В Метро продават бензинов генератор.Мисля да взема да го разглобе и да ползвам генератора и ако има ротор.Другият набелязан вариант е генератор на кола- и без траф да си захранвам луничките.Остава да ни посъветват дали е възможно :-D
Trifun - специалист
@evdoki - може, защо не - само трябва да намериш някой, дето ще е съгласен да ти го духа нон-стоп ... :-D :-D :-D




Генератора имам предвид ! :wink: :razz: :-D
Последна промяна от Trifun на ср мар 21, 2007 11:12 pm, променено общо 1 път.
velsi - Почетен майстор
masteradmin беше пуснал един линк. И щеше да превежда статията... Не знам обаче има ли развитие.
Justy - майстор
Trifun написа:
@evdoki - може, защо не - само трябва да намериш някой, дето ще е съгласен да ти го духа нон-стоп ... :-D :-D :-D




Генератора имам предвид ! :wink: :razz: :-D
При това - яко да духа и без прекъсване :lol: :lol: :lol:

Виж тук http://www.standartnews.com/bg/article. ... cle=182861 и сметни капиталовложението за киловат :rollsmile:
PCL82 - майстор
Споням си за една статия, която админа беше пуснал, но като я видях просто се смях на наивните конструктори. Говоря за един генератор с дървено тяло. Авторите не коментират резултата просто, защото за да има такъв машината трабва да работи, а тяхната няма как. За да генерира ток магнитното поле трябва да пресича намотките перпендимулярно ,а не успоредно. Второ за да работи трябва сърцерина на намотките, която да концентрирра полето, такава нямаше. Хората са си правили ПР кампания!
ELEMENTAL - специалист
Mytio то хубаво, че си рекъл да си правиш такъв генератор, ама наистина ще ти трябва постоянен вятър.
Е, ако си в района на Каварна или Шумен проблеми с вятъра няма да имаш :-D

Тема "вятьрни ел генератори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: