Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
докера - специалист
Трябва ми схемата и параметрите на елементите за Филтър обезшумител за автомобилно радио /касетофон/ .Мой колега е решил твърдо сам да си го прави :? , та ако някой може да я пусне , ще съм много благодарен :-D
Тани - модератор
Много важно е да се намери причината виновник за шума - дали идва от захранването или от антенния кабел. При всички случаи е по-добре да отстраните причината , за да си спестите и по-скъпи и свързани с работата на двигателя ремонти!
докера - специалист
И аз това се мъча да му обясня , че най-вероятно е от кабелите на свещите или нещо друго по двигателя , ама не та не - бил ги проверил - всичко било наред :? Имам един филтър от стария Шкодилак , ама е залят и нищо се не види :sad: . Ще му го дам , пък каквото стане .

п.п. А от схемата и параметрите на елементите не съм се отказал :wink:
докера - специалист
На никой ли не му се намира такава схемичка бе колеги :? ?
sbirov - специалист
Някъде имам една книга за тая работа.Ще я потърся и утре ще ти пратя все нещо...
hygro - майстор
Борбата с ЕМИ е работа за специалисти. Не, че филтър в захранването не може да помогне, но ако го стори, резултатът ще е случаен.

Опитай с LC-филтър с 22µH противосмутителен дросел и 150nF проходен кондензатор, но съм много скептичен, че ще има ефект. Правилният подход е да се обезшумява източника на смущението, а не приемника.

Всякакъв вид антенни филтри (преселектори) ще са слабо ефективни и използването им не е оправдано.
sbirov - специалист
Напълно съм съгласен с hygro!Но все пак...Може да се пробва.
sbirov - специалист
филтър

Прикачен файл

filter1.gif
filter1.gif (225.5 KиБ) Видяна 6756 пъти

Тема "Филтър обезшумител за автомобил - схема ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: