Монтаж, топло и звукоизолации.
Тани - модератор
pavkatay написа:
simeonov_74 написа:
pavkatay написа:
а за картона 9мм- той е за тавани-да не тежи.

:shock: Е, като толкова си запознат с системата 'кнауф' я ни покажи каде го прочете това, че ме заинтригува:lol:
http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/D11_2_7_2008.pdf
не съм специалист, любител съм, но това го прочетох в лекциите от курса за сухо строителство в българо-германския учебен център в гр. плевен през 2002-2003 година :) . не съм работил професионално г.к. никога и не претендирам за нищо освен нещо, което не знам защо съм запомнил :?

pavkatay написа:
Pooh написа:
Благодарение на подобни "практици" всички търговци все още държат на склад 9,5 мм гипсокартон, но няма 15; 18; 20 мм плоскости, да не говорим за по-специални поръчки, като Суха посипка за под или Комбинирани плоскости с минерална вата. :wink:


Съвет от аматьор - помисли, преди да спориш.

не споря. мисля, че се подразних от мнението на симеонов, но съм съгласен с всички факти- 1.аз съм инженер-каталога на 'кнауф' няма как да пренебрегна, 2.всички инженери са учили и ходили на лекции, които са интерпретация на 'сухия' материал- лекциите в БГУЦ също не мога да прескоча, 3. общоприетата практика в българия , която няма никакви сериозни( писани по вестниците) издънки също е важна,4. такива като теб, които се дразнят , че не могт да си свършат качествено работата, заради погрешно изградената стратегия на баланса между търсене и предлагане -и те са си прави- аз също съм и търговец и не мога да си позволя да поддържам нещо като асортимент само защото го има , но не се търси така, че пак ще кажа любимата реплика на агент Мълдър -'истината е някъде там........' :thumbs:
Като инженер не знам защо подкрепяш потъпкването на технологиите! От 10 кладенеца вода изкара , за да ни убедиш в нещо , което не трябва да се прави! Ето една снимка точно от този център в Плевен , която съм снимал 2006 година , когато аз лично преминах курса на обучение и взех диплома ! Като вчера си спомням , че това беше една от основните ГРЕШКИ , които допускат монтажниците в България! Няколко пъти ни повториха , че единственото приложение за 9.5 мм гипскартон е за два или повече пласта гипскартон! Не знам какво очакваш да се получи чак толкова! Просто с времето се получават "шкембета" и пукнатини , които за повечето " майстори" са неизбежно и очаквано явление, за което дори имат наглостта да предупреждават клиентите си!

Прикачен файл

HPIM7938-1.jpg
HPIM7938-1.jpg (142.67 KиБ) Видяна 12542 пъти
Последна промяна от Тани на ср мар 31, 2010 9:00 pm, променено общо 1 път.
rdelight - помощник
Листовете на стената вече залепени и шпакловани, остана боядисването и обличането на модулите в плексиглас ;)
Изображение
nradnev - напреднал
The_FAN написа:
Типично за експертите от "Бриколаж"...мисля, че много хора вярват на рекламите...няма да се учудя ако доста жени ходят да питат чичаците от Биколаж с каква рокля да отидат на работа...

Това са силно некомпетентни в която и да е област хора - ХАМАЛИ за подреждане на стока един вид.

Имаш си internet, Knauf си имат сайт с много подробна тхническа информация, участваш в този форум където темата за лепене на GK е дъвкана та дъвкана и питаш в Бриколаж :?

Топките трябва да са през 30 см. (3 реда по ширината на листа и 8 по дължина примерно, но не по-малко). Добре е да свалиш мазилката до тухла там където ще имаш топки лепило, а ако е много здрава (това е условно понятие) - да ползваш дълбоко проникващ грунд, бетонконтакт или нещо от рода...
Става и твоя метод - да лепиш между фигурите (мебелите), но е по-голяма играчка.

В заключение - тук те съветваме как е правилно - ти избираш сам.


the fan били ми помогнал и на мен с експертно мнение.сега само ще обесня а после ще кача и снимки.
така
каменна зидария(керпич камички вар и кво ли още не),която смятам да заздравя с варо-циментов разтвор (по силен) и после гипсо-картона на топки.питал сам по форума и знам за евентуалните майки или поне пилета,но се питам напоследак няма ли да изгубя същото пространство ако го направя и с профили.а за цената ми е ясно че ще доиде почти същото заради варта.мн ще сам благодарен ако ми помогнеш
Здравейте на всички. Моят личен опит , е при лепене на г- картон при неравна стена е : 1-во грундирането на основата с подходящия за основата грунд( контактен или дъбокопроникващ ) 2-ро листовете г-картон да са с височина на стената , до самия таван с фуга от 3 мм. между тавана и стената, както и от пода 5мм , освен ако не е замазка с изолация ( фибран) тогава си лепя картона върху пода . Та преди да налепя г-картона на неравната стена си изрязвам дълги ивици по-височината на листа с ширина от 10 см. На всеки г-картон оставям по 4-ри такива, като в двата края ги оставям да излизат с по 5 см. за захващането на всеки следващ лист, демек си правя майки, а въху тях педи залепването на листа не слгам материала на топки а го нанасям с назъбена маламашка с с фуга 1см. . Надявам се да съм ви бил от полза.
Здравейте на всички. Моят личен опит , е при лепене на г- картон при неравна стена е : 1-во грундирането на основата с подходящия за основата грунд( контактен или дъбокопроникващ ) 2-ро листовете г-картон да са с височина на стената , до самия таван с фуга от 3 мм. между тавана и стената, както и от пода 5мм , освен ако не е замазка с изолация ( фибран) тогава си лепя картона върху пода . Та преди да налепя г-картона на неравната стена си изрязвам дълги ивици по-височината на листа с ширина от 10 см. На всеки г-картон оставям по 4-ри такива, като в двата края ги оставям да излизат с по 5 см. за захващането на всеки следващ лист, демек си правя майки, а въху тях педи залепването на листа не слгам материала на топки а го нанасям с назъбена маламашка с с фуга 1см. . Надявам се да съм ви бил от полза.

Тема "Лепене на гипсокартон върху стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: