Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
condors - напреднал
здрасти на всички ,
имам един климатик с блокитал компресор в следствие на токов удър,електрическата част е здрава ,най вероятно е задрал ,както и да е -тои вече е сменен и работи с нов компресор ,въпросът ми е може ли по някякъв начин да се развърти този компресор-задралия -бях чел някаде из форумите преди ,че в такива случаи понякога помага стартиране с друг помощен кондензатор или нещо такова ?
vanko68 - специалист
Това с диодите е пълен ташак...Не може да се завърти блокирал компресор само с два диода,които уж пускали по-силен ток...Особено пък с Греца ??? По-силния ток няма откъде ей така да се получи,има си основен закон на Ом...
Отблокирането става ( понякога,разбира се) с повишаващ траф,желателно е да е регулируем. Тоест се подава увеличено напрежение,и така ще се получи увеличаване на силата на тока,понеже съпротивлението на намотките е константа,не можем да влияем на него. Трябва да се внимава пускането да става за няк.сек.,за да не изгори електрически.
Подчертавам,че дори да се развърти,в90- 95% от случаите, след изв.време пак си блокира.
batalski - специалист
Не знам ама така пишат по книгите за ремонт на хладилници

Прикачен файл

Изображение0361.jpg
Изображение0361.jpg (114.06 KиБ) Видяна 10752 пъти

Прикачен файл

Изображение0362.jpg
Изображение0362.jpg (130.41 KиБ) Видяна 10752 пъти

Прикачен файл

Изображение0360.jpg
Изображение0360.jpg (91.22 KиБ) Видяна 10752 пъти
condors - напреднал
благодаря за отговорите и за съветите ,аз не очаквам и да тръгне ,а дори и да тръгне едва ли ще даботи много гълго както каза колегата
просто искам да експериментирам с този компресор и ако не търъгне ще му направя аутопосия да видя точно как е задрал -интересно ми е

АКО НЯКОИ ДРУГ ИМА ДРУГИ ПРЕДЛИЖЕНИЯ ЩЕ СЕ РАДВАМ ДА ГИ ВИДЯ
новия12 - специалист
привет колега... преди няколко месеца имах същия проблем... след като компресора не тръгна и първите секунди имаше голям пад в напрежението на цялата инсталация - реших да пробвам първо като сменя пусковия кондензатор - след като и това не помогна естествено пробвах с почукване по корпуса - като и това не помогна ...смених компресора с нов... с шлаифа после полюбопитствах кво става вътре но така и не установих защо се бяха счупили парчета вътре...после маисторите дето ми направиха смяната ми отговориха компетентно - ТИ КО ИСКАШ ?? ЦЯЛ ЖИВОТ ЛИ ДА СИ С ТОА КЛИМАТИК??? НАЛИ И НИИ ТРЯЯ ЛЯБ ДА ИДЕМ?? то климатика си беше на 3 години купен от метро ЙОКОХАМА 12ка... може пък твоя да си го ползвал по- дълго време... желая ти успех...
filmatoplo - майстор
По принцип съм виждал само двете крайности - да работи и да не работи климатик , има ли средно положение :-D
condors - напреднал
колеги пробвах няколко от посочените вариянти ,но не тръгва. след това взех флекса и му махнах горния капак .ротора не щеше да се завърта и аз го завъртях ръчно ,след което го свързах с кондензатора и той взе че трагна мамка му.
Чудя се щто не ги праят тия компресори така ,че да може да се развъртат ръчно външно
Както на руските коли едно време имаше опция да се варти коляновия вал с манивела :o , :lol: , за едното нищо хората си платиха 500 лв баси –смяна на компресор
БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ НА ВСИЧКИ ОТЗОВАЛИ СЕ НА ПОМОЩ
batalski - специалист
Разблокировачката е пробвана и работи :bulb: :bulb: :bulb:
nebelservice - напреднал
condors написа:
....Чудя се щто не ги праят тия компресори така ,че да може да се развъртат ръчно външно ....
веднаж блокирал компресор има огромна вероятност пак да откаже
така че смяната е по-добре да се направи

това с отблокирането се прави по-скоро за гаранционни машини :-)

Тема "блокирал компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: