Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Тани - модератор
Тани написа:

- при траф 12V след греца и кондензатора е доста по-високо и може да е опасно за касетофона при ниска мощност или пожишено напрежение в мрежата
Мога да добавя и при включване на касетофона . Не си спомням оваче с колко процента се качваше напрежението? При толкова ниско напрежение може и да няма чак толкова значение, но си спомням че при едно крайно стъпало напрежението ми се вдигаше с 10 V след кондензатора!
ELEMENTAL - специалист
На празен ход върху кондензатора са: 12V.1,41=16,92V.
Обикновено "електролитите" са най-чувствителните елементи що се отнася до подавано напрежение(за един автокасетофон).НЧУ обикновено е изпълнен с интегрална схема(TDA обикновенно) , която е с Uccmax>18V, а що се отнася до интегралите в тунера или предусилвателното стъпало-те обикновено се захранват от параметрични стабилизатори.
Та относно кондензаторите-обикновено са сложени такива за 16 волта и нагоре.Бързам да отбележа, че на повечето електролитни кондензатори, отбелязаното за максимално работно напрежение е с 2-3 волта по-ниско от максималното реално такова.А за да е по-сигурна работата- един варистор(18 волтов) между изводите на кондензатора( за всеки случай, ако недай си боже дойде някое пренапрежение от мрежата) и готово.Хем просто, хем надеждно, хем евтино. :-D
Тани - модератор
Благодаря ! Това с 41% ми се губеше като информация!
stefko047 - специалист
Здравейте ,навиха ми трансформатор,греца е изпълнен със КД-2001 и кондензатор 25/28волта 10000 мF.На празен ход стойностите са мерих ги лично 13.2 волта и 18.6 ампера. Това дали е добре не знам ,пуснах го за малко и радиото и касетофона свиреха добре.Пак ВИ МОЛЯ за съвет като предварително ви БЛАГОДАРЯ.
MIRO_073 - майстор
Слушай музика и се кефи :roll:

А колко ти излезе или ти го направи приятел?
Justy - майстор
stefko047 написа:
Здравейте ,навиха ми трансформатор,греца е изпълнен със КД-2001 и кондензатор 25/28волта 10000 мF.На празен ход стойностите са мерих ги лично 13.2 волта и 18.6 ампера. Това дали е добре не знам ,пуснах го за малко и радиото и касетофона свиреха добре.Пак ВИ МОЛЯ за съвет като предварително ви БЛАГОДАРЯ.
18.6 ампера :?: :? :shock: Това са 250 вата - нещо не ми харесва :roll:
MIRO_073 - майстор
Добре е просто е по мощен трафа
Justy - майстор
Трафа нищо му няма - и да се товари - ще грее.

КД2001 10А 100V - диодите са ти 10 амперови. Вярно, че при Грец работят по два в паралел, но ако единият отпуши с нищожно закъснение - знаеш ли какво ти се случва ? Провери пак консумацията и ако наистина е такава слагай 25 амперови - във всеки случай трябва да имаш 20-30 % резерв. Не са скъпи, а ако изпее хапаратурката :?
Тани - модератор
Нещо май не говорите за едно и също нещо! Подозирам , че
На празен ход стойностите са мерих ги лично 13.2 волта и 18.6 ампера.


означава че си премерил тока и напрежението , като си сложил едната сонда на "+" а другата на " - " без да е закачен касетофона към него? И затова Justy се е объркал! Или аз греша?
Justy - майстор
Тани, като не е включен касетофона - какъв ток ще измери :wink:

Тема "Как да свържа авто радиокасетофон на 220 волта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: