Ел. инструментите. Консумативи.
vasilevn - специалист
Даите съвет за SDS plus свредла за армиран бетон / марка, модел и от къде / Благодаря предварително.
unclebim - специалист
http://www.boschx5l.com/ - не съм го ползвал, предполагам при дистрибуторите на Bosch ще го има
rolls - специалист
Май новата серия на Макита "Nemesis" са добри.
ivanovrg - специалист
аз най харесвам на хилти
имат едни върха им е четворен(като кръстата отверка)
http://www.hilti.com/holcom/page/module ... eId=-16517
но незнам къде се предлагат
vasilevn - специалист
В PRAKTIKER продават ли такива на макита или хилти и ако не къде ги продават. Нещо промо от Англия
rolls - специалист
vasilevn написа:
В PRAKTIKER продават ли такива на макита или хилти и ако не къде ги продават. Нещо промо от Англия
Не. Хилти - в Хилти център, а тия на макита при дистрибуторите на Макита.
ivanovrg написа:
аз най харесвам на хилти
имат едни върха им е четворен(като кръстата отверка)
http://www.hilti.com/holcom/page/module ... eId=-16517
но незнам къде се предлагат
Аз имам такива на Хилти ф8 и съм много доволен от тях. Много добре отвеждат отработения материал.
velsi - Почетен майстор
Я, каква интересна тема!
SDS plus свредлата са за бетон по начало. Няма такива за дърво например. Какво да разбираме под "свредла за армиран бетон"? Бетона си е бетон, а арматурата в него не се пробива. Тя се избягва.
И нека обобщим: всяко свредло за бетон SDS plus пробива в бетон. По-добрите марки пробиват по-бързо и издържат повече. Зависи и от перфоратора все пак. И то доста.
В Практикер има свредла на "Бош" и "Пираня" ("Блек ен Декер").
Други въпроси?
ivanovrg - специалист
velsi с тези на хилти често съм удрял на арматура и доста успешно я пробиват
това е ако нямаш възможност да я избягваш,иначе е по добре в страни от нея

vasilevn и да има в англия за малки неща не е изгодно
само доставката от магазина е към 5 лири
MASTER - специалист
ivanovrg написа:
velsi с тези на хилти често съм удрял на арматура и доста успешно я пробиват
Мда, пробиват я без грижи. Леко са цифра за плащане обаче.

Но са някак по крехки на Хилти, поне при мен се чупят работните части доста по често, отколкото на обикновенните. Не претендирам за достоверност, може само при мен да става така.

За целта винаги гледам да имам под ръка такова свредло на Хилти, но го ползвам само в случай на нужда - при среща с арматаура. Иначе регулярно си ползвам най евтинките възможни,и не чуствам финансови неудобства като се наложи да се купуват нови.

Не знам дали е най правилната тази тактика, но поне при мен работи успешно.
MASTER - специалист
Аз казах евтини, а не ментета. В интерес на истината от много време не съм виждал да се продават някакви откровени ментаци. А и преди бяха разпространени най вече менте шила и секачи, и много по рядко свредла.

А за да нямате проблеми с шлиците, посзмазвайте си свредлата, поне от дъжд на вятър, ако не ги смазвате отвреме-навреме. :lol:


А иначе си позволявм на перфоратара да закачам само в случай на крайна нужда едно нещо с миндилска сдс опашка, но понеже не работи на удар се самоуспокоявам. :-D

Тема "SDS plus свредла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: