• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Бай Дъ Уей - напреднал
От година и нещо се правя цигари с цел икономии. Да ама споследното увеличение на акциза и това стана нерентабилно! Та ако някой знае как се обработва тютюна за да е годен за пушене, да вземе да ни светне. Ще съм безкрайно благодарен!! :gott: :gott: :gott:
pavkatay - майстор
мой съсед си купи една бала тютюн за 300 лв. и учебник от книжарницата за тютюнообработка за още 20-30 лв и сега прави всякакви магии-варене ,пушене ,сушене, ароматизиране :-D .
Бай Дъ Уей - напреднал
Точно този учебник издирвам ! Балата е лесна , но не може да се пуши - пробвах.
gorgidanchev - специалист
Има по лесен начин.......моя....Що не ви ....ма....та и цигари....отрова и т.н...Втори месец не съм ги докоснал.Усещането е съвсем друго .Кеф ми е...Хем не се тровя ....хем не плащам за отрова.Да уточня кутията не ми стигаше на ден.Доста години ги ядох.И аз сам не знам как ги отказах.От раз.Това е начина вярвайте :idea: :!: :!: :!:
pavkatay - майстор
при мен първата кутия си отиваше още в ранния предиобед :) . до вечерта 2 и половина 3 кутии при нормално темпо. ако има запой съм стигал до 100 :shock: цигари за деня. спирал съм ги за 4 години , после пак пуших и сега от 5 години не пуша. наистина не си струва разправията с обработкта на тютюн. просто спри да пушиш. никога, когато не съм пушил не съм се сещал за цигара-не ми пречи. при някой се изживява по-тежко :) , но е въпрос на решение. това с по-малкото цигари за деня не става-или, или. сега понякога пуша пура и зимно време обичам понякога да си паля наргиле,но не гълтам дима и много рядко ми се занимава
Бай Дъ Уей - напреднал
Не си струва ако не пушиш. Е да ама не съм решил да ги отказвам,
и си търся евтин вариант. Вари ли се , пари ли се и какво още се прави ?
Няма ли някой технолог от булгартабак да ни открехне "тайната"? :idea:
naB4o - специалист
Вземи си електронна цигара :)
Бай Дъ Уей - напреднал
naB4o написа:
Вземи си електронна цигара :)
:error:
ebahti - майстор
Бай Уй ви пита как да си обработи тутуна,а не как да откаже цигарите или да се самозадоволява....опс-самозалъгва с електронна цигара,айде по сериозно Молим че и на мен ми е интересно ква е технологията :)
Iliev Labs - специалист
Е тука нещо пише, но на руски. Говорят за някаква ферментация...
http://patlah.ru/etm/etm-06/c-x%20kylty ... alboro.htm

Ето и част от статията:
Высушенный табак снимают осторожно. Шнуры с табаком складывают вчетверо и по 5-6 шнуров прикрепляют к специально приготовленному крючку. Такая гирлянда шнуров с табаком называется гаванкой. Гаванки подвешивают на жерди, расставленные в помещении для хранения. Осенью листья со шнуров снимают, разглаживают руками, укладывают в пачки.

Для изготовления качественных сигарет, используют ферментированный табак. Ферментацию можно провести в домашних условиях. Примерный режим: табак подогревают в емкости в течение 2-3 суток до 50°С при влажности воздуха 60-65%. После чего (температура остается постоянной — 50°С), влажность воздуха повышают до 70-75% в течение 5-6 суток. Затем в течение 4В часов температуру постепенно снижают, а относительную влажность, воздуха повышают до 75-80%. Далее табак охлаждают до температуры 20-25°С при влажности не меньше 11% и не более 16%. Охлаждают табак в течение 2-3 дней. Потом его укладывают на отлежку — на 25-30 дней.

Режут табак на волокна шириной 0,5—0,7 мм. Длина сигарет 70-85 мм, диаметр — 8 мм. Расход табака на одну сигарету составляет 0.8—1,1 г. Чтобы получить высококачественные сигареты требуется смесь разнообразных табаков.
  • 1
  • 2

Тема "Цигари -направи си сам !!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: