Ел. инструментите. Консумативи.
8180 - майстор
Ей Мастер,
Ти ме сети. Преди време имах един Спит и кутийка смазка от сервиза в куфара - заминаха заедно.
Я кажете с какво мажете, че бях забравил тази подробност?
housedoktor - майстор
Аз използвам тубичка със смазка за свредла на Метабо,около 7 -8 лева струва
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе и това мазане си е нож с две остриета. Преди съм взимал под наем големи къртачи, когато моят идва малък, та изрично ме предупреждаваха да не слагаме смазка на свредлата, защото в комбинация с пясъка става идеална шлайфпаста. Та от тогава не слагам и на моите машини и не виждам никакви проблеми
rolls - специалист
LazarGanev написа:
А бе и това мазане си е нож с две остриета. Преди съм взимал под наем големи къртачи, когато моят идва малък, та изрично ме предупреждаваха да не слагаме смазка на свредлата, защото в комбинация с пясъка става идеална шлайфпаста. Та от тогава не слагам и на моите машини и не виждам никакви проблеми
Прав си. Много гадна консистенция се получава. Из оня ден като раглобявах да го почистя патронника на моя ми направи такова впечатление. Иначе производителите препоръчват да се мажат свредлата ... но може би искат и да си продават нови патронници, които най-вероятно не са включени в гаранцията ...
8180 - майстор
Благодаря за съветите.
Без да съм се замислял съм минал на последния - маншонът ми изглежда добър засега. :)

П.П. Kumay,
Много ли си харесваш подписа :?
8180 - майстор
Kumay написа:
Да! Ако се замислиш за ...
Понеже повече се замислям за останалите тук ("лаици"), между които си и ти, не виждам основанието ти да се "извисяваш" над другите и да даваш оценки.
По-важното е, че намирам несъответствие на подписа и аватара ти с т.1 от:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=20730 :?
vasilevn - специалист
А каквво ви е мнението за прахозащитните капачки които се поставят на свредлата. Удачни ли са, къде ги има и каква им е цената.
housedoktor - майстор
vasilevn написа:
А каквво ви е мнението за прахозащитните капачки които се поставят на свредлата. Удачни ли са, къде ги има и каква им е цената.
Имам такива и мисля ,че вършат работа,дори и най евтините от ПрактикерОсновно правило ми е да си държа опашките на средлата чисти,за да не вкарвам прах в смазката
alexpet - напреднал
Аз ползвам стандартни свредла на Бош - "турбо Х' или нещо такова, карат около 150 дупки в бетон - не е много, после се закръглят и в боклука.
vasilevn - специалист
Защо във сайта на BOSCH не е дадено като подходящ консуматив за перфоратор BOSCH PBH 2000 RE свредло SDS-plus X5L което поне според препоръките е много добро за армиран бетон. С какво не е подходящо?

Тема "SDS plus свредла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: