Работа с гипскартон за напреднали.
sasooooooooo - "специалист"
calidad - напреднал
Красиво е, но не е функционално ,ако се използва всеки ден ще се налепят много мазнини,които нямат чистене имам заведение и много са ми ясни нещата. Каквато и да е ов нсталацията мазнини има и като се натрупа по тръбата започва да мирише и как ще се смени ,тя евентуално като е затворена от всички страни с фипс картон. За мен това е недоносче не ми се сърдете :)
zmeios - специалист
Не знам защо, но на мен по тръбите на абсорбатора никога нищо не ми се е налепвало!

Що се отнася до повърхността от ГК която обгръща тялото на абсорбатора - да, тя ще се компрометира след няколко години. Според мен е удачно да се грундира дебело със силни смоли и след това да се намаже със скъп латекс (от ония с по 10,000 цикъла на миене ;) ) и ще заспи работата.

Този лак за латекс дето ОП пише за него даже не го знам какъв / какво е.

Поздравления на автора за отличната работа.
sasooooooooo - "специалист"
Ей го на, лака - "Спирит Протект" на Оргахим.
На този етап нищо от опасенията ви не е станало, стои си все едно вчера съм го направил :) .
По ирония на съдбата обаче се наложи да слагам втора клапа, още на входа от към отдушника. Там рязах картона от долу, сложих клапата,върнах парчето на паразитки, шпакловка и - като ново.
Ако след време се наложи да сменям тръбата, през този отвор и този от към аспиратора, ще я сменя. Може да е трудно, но не и невъзможно :-D

Прикачен файл

лак_resize.jpg
лак_resize.jpg (78.01 KиБ) Видяна 5352 пъти
chapara - майстор
И защо(питам като стар фаянсаджия),от долу не го обърна със същите плочки ,които са на стената :? Щеше да избегнеш пон е половината от въпросите :wink: Инак евала за мисленето,за работата ясно :wink:
sasooooooooo - "специалист"
Не ми е дошло на ъкъла, пък и на нас така си ни харесва :? :-D
boltik - специалист
Честита ти награда.И скоро пак да ни зарадваш с някоя идея. :klatsch: :klatsch: :klatsch:
sasooooooooo - "специалист"
Мерси :) . Остана ми обаче една баня за правене, но няма да е скоро... сега съм се "преквалифицирал" в мебелист :lol:
Всъщност имам идея, тръбата от аспиратора да я изкарам директно на вън, но дано лятото да успея, че кризата яко ни тресе :-D
solo5 - майстор
sasooooooooo написа:
Мерси :)сега съм се "преквалифицирал" в мебелист
и аз скоро ще се преквалифицирам :roll:
като се съберем на по биричка да донесеш скиците :lol:
sasooooooooo - "специалист"
Някакви идеи как да запуша ЗАВИНАГИ тръбата към отдушника ф110? Търсих някакви готови тапи, но неможах да намеря :?
Соло, намерих една външна клапа, която ще ми свърши работа, когато изкарам тръбата навън. Доколкото знам на теб също би ти паснала :-D

Прикачен файл

product_1026.jpg
product_1026.jpg (7.81 KиБ) Видяна 4227 пъти

Тема "Аспиратор тип "Шапка" от ГК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: