Монтаж, топло и звукоизолации.
Тани - модератор
bisplus написа:
evdoki
Ако ти е възможно покажи твои работи,нека съфорумците решат дали си.
Това вече май е направено
http://gallery.napravisam.com/index.php?cat=10002
bisplus нямаше мен предвид а regips !
,DRUGIJAT TOKU SHTO SI E KUPIL VINTOVERT.ZA TOZI S VINTOVERTA-SPORED MEN BI TRIABVALO DA SE VAZDARJA V PRIKAZKITE.
evdoki - специалист
Съжалявам ако е станало недоразумение, имах впредвид наистина regips да си покаже творчеството.Ще ми е интересно наистина
явно нямаш желание за общуване.тук сам за коментарите относно картона ,не заради BUKVITE.
leonardo_vd - модератор
Желание имам, но не искам да се мъча да чета, и самото четене да ме дразни. Аз съм от разговорливите хора, но защо нещо не можеш да завържеш разговор с мен си отговори сам. Поставяш ми директен въпрос, който е неуместен и не по темата. За такива въпроси си има ЛС.

Кажи сега какво искаш да коментираме и на какво ще ни научиш.
здравейте, от известно време чета тука, обаче тая тема определено ме накара да се регистрирам. и аз, както някои тук, се занимавам професионално с монтаж на гипсокартон. установил съм че когато човек попадне на такива които не разбират, може да му изприказва 1 куп глупости, и оня да вярва. тука е малко като рибарите - и те само се лъжат.
само искам да ви кажа кратко ясно и точно: норматива е 15 рапидки на квадратен метър а повечето колеги навиват м/у 10 и 12, значи Човекът е монтирал поне 200 квадратни метра за ден. може би става въпрос за полярен ден??? или е била стена дълга 100 метра и висока 2, та да не се губи време за качване на стълба? или просто Човекът е навил 3 кутии рапидки, от които първата е била на края, 1 е навил и третата я е започнал и после си е напълнил джоба, и останало по малко от половината, и на него са му се видели 3 кутии = 3000 рапидки.... кой знае... ако са били нитера - значи 30 % са изхвърлени като дефектни, остават 2100. тва са 2 кутии и малко - възможно е....


а по отношение на времето за навиване: на професионалист машината не му спира никога - натиска копчето и го пуска и докато се върти по инерция зарежда следващата рапидка, натиска, пуска, зарежда... около секунда и половина на рапидка, но е физически невъзможно да се поддържа такова темпо непрекъснато.
leonardo_vd - модератор
ogi28b написа:
тука е малко като рибарите - и те само се лъжат.
За твое сведение тука рибари и лъжци няма, ако колегата е сложил около 150кв.м. картон е напълно нормално да изхарчи 3000рапидки.

Днес съм изхарчил около кутия и малко (100-200бр.) И При това съм почнал работа от 13:00часа на обяд.

Няма да кажа колко картон съм сложил, но ако има неверници мога да документирам утрешния ден със снимков материал.
Тани - модератор
Колега , за да не си тормозиш мозъка стената беше висока 3 метра и използвах стълба. Може и да са ми останали 200 - 300 рапидки в джоба , но най-вероятно съм имал толкова от предния ден! Не знам колко рапидки слагаш на квадратен метър , но тази събота специално обърнах внимание колко рапидки ще завия и за колко време ги завивам . Преграждахме едно хале 4.80 високо и 5,50 широко само с един колега. Конструкцията беше подсилена с квадратен профил , който заварявахме и изгубихме доста време за това. В крайна сметка се получи преградна стена с отвор за врата, като площта на картона от едната страна е около 15 квадрата значи общо около 30 квадрата . За тях отидоха около 150 самонарезни винта , един пакет от 500 остри винта и част от втори пакет да речем минимум 100-200 винта! И около 30 дюбел пирона. Около 9.30 ни докараха материала , а в 17 часа стената беше готова! Предполагам , че сам можеш да си направиш сметка колко рапидки се падат на квадратен метър ! Моля те направи си експеримент! Направи си конструкция за поне 10 квадрата и хвани само един колега да ти носи и реже картона , а ти да завиваш и пиши после колко рапидки си навил и за колко време! Моля те да ми обещаеш! Той и Леонардо не вярваше , че мога да стигна от Ботевград до Син сити в София за 1 час , но се оказа че не е невъзможно! Става въпрос за тръгване в 8 часа сутринта! Или че е невъзможно да се разбие стъкло около 1х 1,50 метра с юмрук без да се нараня!

:-D :-D Леонардо ме е изпреварил с подобно мнение!
аз па налепих 237 кв м за ден, на 4 метра височина. :wink: и ми свърши лепилото...

ред: сега пак прочетох темата, да не би да съм пропуснал нещо, и знаех си - пропуснал съм. ти само навиваш. ако при мене някой само навива, повече от 10 стотинки на кв няма да му плата ако ще и той да е измислил картона
leonardo_vd написа:
Вярвай ми че съм завил поне един тир винтове
преди обяд или след това? :lol:
тука, вика, нема рибари и лъжци...
Тани - модератор
Колега ,ти за работа в екип нещо чувал ли си? А и пак имаш пропуск в информацията! Откъде знаеш кой дава парите? :-D :-D :-D
Последна промяна от Тани на пон апр 16, 2007 10:05 pm, променено общо 1 път.
vesbond - специалист
ogi28b, от къде си купуваш 4 метровия картон, че и на мен ми се налага да го ползвам чат-пат?

Тема "преградна стена от гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: