• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Mapek - специалист
Собственоръчно направенИзображение
Като финасов разход - 190лв.
Тръбите са ø22, медното фолио - 0,1мм, стъклото е най-обикновено - 3мм.
Системата е термосифонна с отворен РС.
За сега се представя много добре.
iavord - специалист
Браво :)
Напиши тук или в другата ти тема с какво почерни тръбите.
naskov - майстор
Браво! Колко литра бойлер захранваш и каква температура достига бойлера?
Mapek - специалист
Не ги почерних, боядисах ги с най-обикновена боя /бях пускал тема дали трябва да се грундира предварително, но докато получа отговор не се стърпях и боядисах :-D, а там точно ми дадоха идеи за почерняване, което определено е по-удачно/.
Захранвам 80литров бойлер. Температурата е приятна за къпане - ще я премеря по-нататък. Има съществено недооценяване на положението на колектора. Слънцето го огрява едва в 13часа :cry: и въпреки това смогва ... Много държех системата да е максимално проста /имам само добри впечатления от гравитачното изпълнение, не само като цена/. Имам идея да направя още един и да го сложа от задната страна на къщата. И все пак се колебая, дали този втори, да не го добавя отпред :? Ще съм благодарен за препоръки, особено - обоснованиИзображение
filmatoplo - майстор
Бойлера със серпентина ли е или мантел -коя марка . :) помпа има ли. :?
Mapek - специалист
Бойлера е поръчка, рабитил е много години по различни начини. В момента е в хоризонтално положение. Има два кръга изпълнени от две /единия/ и три /другия/ тръби неръждавейка ø22 /мисля/. Този с трите е на слънчевия колектор, другия е към котлето. Няма помпа - на самотек.
шоп - майстор
Браво и от мен. Една система, колкото е по-проста-толкова по рядко аварира.
marian1 - майстор
Здрасти,поздравления,но може ли подробности,и ако може снимки с повечко обяснения.Мисля ако я направиш с подробности тази тема,да я покажа на познат,който иска да си прави и той,а е слаб с компютъра,само да си чете и сглобява.
mita6kiii - специалист
Знам че си е играчка качването на снимки, но те моля макар и не веднага,качи снимки и от бойлера за да видим как си го изпълнил.Тъй като системата ти е пробвана и работи, значи може да си в полза на доста колеги.

Браво за усърдието и трудът който си положил.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Слънчев колектор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: