Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kety - помощник
здравейте,трябва ми схема на свързване на реле за време типРВМ 6 това са мотрни релета от преди доста години
lyki - специалист
Зависи за какво ще го използваш,клема 1и2 са за захранване,после можеш да си избираш комбинаций от 3 друпи контакти. контакти ,които от своя страна можеш да програмираш в 4 програми ,това става с една рейка която се намира между групите с контакти.
Някъде имах схема на програмките ,ако я намеря ще я снимам и кача тук.
Трябва да знаеш, че моторното реле РВМ-6 работи на по различен принцип от обикновеното топлинно реле за време .Има едни полски моторни релета които са еднакъв принцип със термичните .
При РВМ-6 има една допълнителна бобина която превключва контактите, която бобина прави едно допълнително превключване при подаване и снемане на напрежение към моторчето +превключването за времето зададено на часовника на релето.
sbirov - специалист
Това ще ти свърши работа...

Прикачен файл

rvm6ubq2.jpg
rvm6
rvm6ubq2.jpg (122.09 KиБ) Видяна 9024 пъти
kety - помощник
на клеми 1 и 2 закачих захранване сработва релето но моторчето остава включено и контактите не разпадат
sbirov - специалист
Това е нормално!Нагласи го на 5сек. и го включи.Сега можеш да разгадаваш контактите.Предимството е че е прозрачно :lol:
kety - помощник
нагласих на 5 секунди ,червената стрелка се завърта като стигне зададеното време изключва,но контактите на релето си остават включени докато не разпадна захранването.Възможно ли е нещо механично да задържа
sbirov - специалист
Ти явно гледаш контактната група откъм страната на бобинката.Само тя действа по този начин.А това че моторчето върти - така трябва.
kety - помощник
Е ЕВРИКА,най - после го оправих,след като го разглобих видях,че вътре има палец ,който определя колко контакти ще сработят едновременно при мен бяха на 4 и не се получаваше,сложих палеца на 3 и както е на горната схема прекарах захранването през затворената група 13-14 и се получи.
Благодарско за схемата и съветите

Тема "реле за време" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: