• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Всичко за дърводелството
шоп - майстор
:lol: хм, цар...сандъци. Нищо сложно.

Щегувам се, не искам да обиждам професионалните мебелисти. Всяко нещо си иска да се обмисли, да се разчертае и да се пипа точно.
sasooooooooo - "специалист"
Много хубава тема ти се получила, поздравления. Изчетох я на един дъх.
Искам да те питам, можеш ли грубо да сметнеш колко ти струва кухнята + обкова, /без уредите/. И още нещо - контактите да не би да ги остави зад гръбчето на кухнята, защото се вижда включено зарядно? :?
Гледам за година по-късно, цените на материалите чуствително са намалели. Аз купувах ПДЧто на 86лв, на срез ми взимаха по 1лв, за кант - пак левче, а за дебел кант - 2лв.
Успех нататък.
шоп - майстор
Благодаря за оценката, фоторазказа съм го пуснал евентуално за да е в помощ на някой като мен които има мерак да си направи нещо сам.

Изглежда цените наистина са паднали защото на мен ми взимат за срезове по 80 стотинки на детайл. И това не е най-ниската цена в София. Договорих и цени дори наполовина по-евтини, но ползвам тази фирма защото съм се убедил в точността и коректността и. Размерите буквално са точни до десета. Слепвам две плоскости без притеснение, че могат да се разминат и да се нуждаят от допълнително обрязване.

Не съм смятал колко струва само кухнята, защото водя точно счетоводство за цялосното обзавеждане което включва кухня, секция, скрин с 9 вратички,гардероб от стена до стена и до тавана,закачалка, 2 бр маси, легло с ношни шкафчета, шкаф за вино и библиотека, 4 бр осветителни тела и още доста дреболии.

Дотук общо е към 1900 лв ПДЧ,грубчета на шкафове, кухненски плот, гръбче на плота, водобран, рязане, кантиране отвори за панти, 100 ина лева дръжки, 100 ина лева панти, 50 ина лева друг дребен обков, 30 лв за лепило, винтове и дибли не съм купувал защото си ги имах.

Ако приемем, че кухнята е не повече от 1/4 до1/3 от общото значи цената е около 550-700 лв

За двата контакта си прав. Не се съобразих и не ги изтеглих с 9 мм напред. Затова тези дни ще го направя:-)
шоп - майстор
Нещо напоследък не мога да качвам снимки, но напреднах с апартамента и на 95 % е готов, но сега ми хрумна нещо и искам да попитам тук.
Става въпрос за самоделният матрак и рамката под него която направих...та хрумна ми защо да не я направя вдигаща се и отдолу ще се получи място с размери 190 на 160 което може да се използва. Продват ли се и къде такива механизми които могат да повдигат матрак с размери 190 на 160 и самоделна подматрачна рамка ( доста тежка и здрава) Има ли и тук маханизми с различни килонютоно както при механизмите за вдигащи вратички и ако да как да избера подходящият?
sasooooooooo - "специалист"
В магазина на Хефеле на 100% съм виждал да продават отделно амортисьори. Изтегли си техен каталог и ги виж.
На моята рамка / фабрична 160/200 / има два газови по 750N.
шоп - майстор
Кухнята и всекидневната са готови:-) Сега видях, че мога да прикачавам снимки и действам.

Прикачен файл

1.jpg
кухнята,остават само пералня и хладилник
1.jpg (54.81 KиБ) Видяна 13160 пъти

Прикачен файл

2.jpg
масата, всичко е от сдвоени плотове
2.jpg (51.81 KиБ) Видяна 13160 пъти

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (62.55 KиБ) Видяна 13160 пъти

Прикачен файл

4.jpg
холната масичка
4.jpg (53.06 KиБ) Видяна 13160 пъти

Прикачен файл

5.jpg
и общ изглед към всекидневната
5.jpg (49.29 KиБ) Видяна 13160 пъти
шоп - майстор
Ето и антрето и полуготовата спалня. За нея чакам само дунапрените за матрака.

Прикачен файл

6.jpg
Антре. Сори за завъртяната снимка, но иначе не става
6.jpg (36.27 KиБ) Видяна 13152 пъти

Прикачен файл

7.jpg
скрин и огледало
7.jpg (38.29 KиБ) Видяна 13152 пъти

Прикачен файл

8.jpg
самоделен полилей
8.jpg (40.78 KиБ) Видяна 13152 пъти

Прикачен файл

9.jpg
и самоделното осветление с 11 лунички и ЛЕД във всекидневната
9.jpg (39.77 KиБ) Видяна 13152 пъти
шоп - майстор
Ето и направата на самоделната подматрачна рамка. 3 грдички 5 на 5 купени по 4 лв, малко импрегнация и фазери втора употреба които имах от опаковъчни сандъци. Всичко дотук 12 лв:-) Чакам севлиевският дунапрен с плътност 25 кг кубик.

Прикачен файл

10.jpg
рамка
10.jpg (71.7 KиБ) Видяна 13147 пъти

Прикачен файл

11н.jpg
11н.jpg (72.86 KиБ) Видяна 13147 пъти

Прикачен файл

12н.jpg
и кръстосано 3 реда фазери дебели по 5 мм. Има разпробити отвори за вентилация с боркорона 20 мм по съвет на колегата DTIvanov
12н.jpg (52.96 KиБ) Видяна 13147 пъти
sasooooooooo - "специалист"
Сега като го завършиш, не би ли ти се искало да живееш там?
шоп - майстор
:-)
Цял живот съм живял в къща с двор, не бих си помислил да живея в апартамент.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "Пълно обзавеждане на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: