Мнения и въпроси за хола
Gala
Здравейте,

Търся идеи за разделяне на хол на 2. Какви видове стени могат да се използват?
masteradmin - майстор
Сега почвам да пиша статията до 2 дни ще е готова - обещавам
masteradmin - майстор
Седнах да пиша статия за преграждане на хола само, че се сблъсках с много много информация. Трябваше да посочиш стената за какво ти е нужна, дали е декоративна, за да се раздели помещението на 2 зони или монолитна за да го разделиш физически с врата. При физическото разделяне може с газобетонни блокчета или с гипс картон. Не смея да те посъветвам кое от двете е по удачно защото форума е пълен с майтори - жив ще ме изядат, ще напиша 2-3 статии дани ти помогнат.
masterdesign - напреднал
ей :) искам и аз да се изкажа за преградата.....като начало е важно да си изясните дали искате въпросната преграда да е само визуална или искате да е и шумоизолираща. Преди 13-15г. ми се наложи да разделям две помещения с портал по средата, но само визуално и познайте какво използвах - един гардероб, на гърба на който поставихме фототапет. По този начин хем имах преграда, хем гардероб в спалнята, хем оргинална стена в хола. Само дето ми се наложи след години тези помещения да ги изолирам и звуково едно от друго :) Както и да е.....та ако имате предвид за визуална изолация сам готова да поместя във форума идеите си, стига да изпратите някоя и друга снимка, за да се ориентием коя от идеите ми ще е актуална за вашия случай, ако става вапрос за шумоизолация - щете, не щете ще трябва стена, но бих помогнала за оформлението й.
masteradmin - майстор
Ето първата статия: Преградна стена от гипс картон, сега започвам следващата...
Мими
Ето една идея с декоративна решетка от газобетон, дърво и стъкло, умело съчетана с подобен таван. Малко битово.

Прикачен файл

dar1.jpg
dar1.jpg (23.66 KиБ) Видяна 55522 пъти

Прикачен файл

dar2.jpg
dar2.jpg (25.31 KиБ) Видяна 55522 пъти
masteradmin - майстор
Ако искаш с газобетон също е бързо и лесно само дето трябва на края да се измазва.

Прикачен файл

gaz3.jpg
Важно е само от двата края стената, добре да се свърже с клинове, арматура или нещо друго.
gaz3.jpg (42.22 KиБ) Видяна 55500 пъти

Прикачен файл

gaz2.jpg
Тук таме ,могат да се оставят ниши.
gaz2.jpg (35.43 KиБ) Видяна 55500 пъти

Прикачен файл

gaz1.jpg
Заковава се една дъска на пода и една се отвесира на стената и после дай блокчета теракол и т.н. и готово
gaz1.jpg (10.66 KиБ) Видяна 55500 пъти
masteradmin - майстор
Дай воля на фантазията, не оставяй стената гола.

Прикачен файл

4568_per3_b.jpg
4568_per3_b.jpg (49.36 KиБ) Видяна 55497 пъти

Прикачен файл

4568_per9_b.jpg
4568_per9_b.jpg (33.56 KиБ) Видяна 55497 пъти
Gala
Търся информация за преграждане на хол със стъклени тухли, за да минава светлината. Дали така ще се изолира и шума?
masteradmin - майстор
Стъклото е добър проводник на шума. За да има звукоизолация ти трябва нещо с по - малка плътност, което поглъща шума. Все пак виж 1-2 снимки.

Прикачен файл

4799_i04_b.jpg
Така изглежда откъм коридора
4799_i04_b.jpg (30.16 KиБ) Видяна 55398 пъти

Прикачен файл

4799_i07_b.jpg
Така изглежда отлъм тоалетната
4799_i07_b.jpg (48.99 KиБ) Видяна 55398 пъти

Тема "Преграждане на хол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: