• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Мечтата на всяка домакиня
root666 - специалист
Здравейте!

Решили сме да си правим кухнята сами, най-вече заради финансовата страна на въпроса. Шкафовете ште са Г-образно, като в ъгъла има комин и канализационна тръба:

Изображение

1. Миялна за вграждане 45 см
2. Мивка и шкаф под нея около 85-90 см
На тази стена разстоянието е 145 см, но в ъгъла минава канализационна тръба.

3. Фурна за вграждане 60 см
4. Шкаф за бутилки 15-20 см
5. Шкаф с чекмеджета около 50 см
Обшо разстояние на тази стена около 140 см.

Хладилника ще е извън кухненския бокс долепен до шкафа с чекмеджета.

Горе долу схемата се получава такава:

Изображение



Доста четох последните месеци и доста неща ми се изясниха, но имам следните няколко въпроса:

1.) Дъната на чекмеджетата мога ли да си ги направя от ПДЧ за по голяма здравина и в такъв случай дъното да ляга между страниците на чекмеджето, или да ги захлупва отдолу?

2.) При примерни размери на светлия отвор на шкафа за чекмеджетата 80 х 50, как да изчисля колко и с какъв размер по вертикала кутии да направя, като долното чекмедже предвиждам да е двойно по голямо?

3.) Аспиратора няма да е като показания на схемата, а за вграждане с издърпване, колко да намаля шкафа му по вертикала за да дойде в един ред с останалите горни шкафове?

Изображение


Благодаря ви за отговорите, ако изникнат нови въпроси ще питам пак.
шоп - майстор
1 Досега не съм виждал продънен фазер на чекмедже. Виждал съм изпуснали джамджииски пирончета. Но ако си решил дъното да е ПДЧ нека е така. Дали страниците ще лежат на дъното или дъното ще е помежду и според мен няма никакво значение, но все пак бих заложим на първият вариант. Винтовете ще носят на опън.
2 плитките чекмеджета ги пускам със страници дълбоки 10 см. Долното го правя 15 см. За видимият панел на чекмеджетата вече трябва да си сметнеш луфтовете.
3 Страниците за горен шкаф за монтаж на абсорбатор ги пускам 50 мм по-къси от останалите страници. Вратата с 53 мм ( с монтиран кант) а дъното на шкафа го монтирам на 150 мм осово от долният край на страницата. Един съвет от мен...купи си абсорбатора и мери от него.

Успехи и да не забравиш снимки.
torbalan - Дървен философ
аз малко "на всяка манджа мерудия" ама да си кажа...

от лявата страна горните чекмеджета си ги направил да се отварят по отделно...

направи ги с една счупена врата, много по-удобно е...

http://picasaweb.google.com/dimitar.j.s ... 2935350306

механизмите са на блум, имат упътване как да се монтират...
може с един механизъм а може и с два - зависи колко са ти тежки вратите...
формулите може да ги намериш някъде на сайта им :)

за аспиратора - като го купиш - в него обикновено има схема за монтиране :)

чекмеджетата - само ако ти хартисва ПДЧ тогава слагай за дъно... самите механизми могат да носят до около 30 кг, така че няма как да продъниш фазера...
root666 - специалист
Горните шкафове смятам да повтарят като симетрия размерите на вратите на долните, без изчанчени механизми и чупки - като за първа кухня.
Liubo3 - специалист
Относно чекмеджетата лично аз бих монтирал дъното долно а не вътрешно, понеже ако е вътрешно ще има някакви макар и минимални фуги които само ще събират мръсотия.Все пак помисли дали си заслужава да слагаш за дъно пдч.....фазера, освен пироните го държат и релсите на механизма за приплъзване който е стабилно захванат със винтове.Доста е надеждно закрепването а и не товариш механизма с още една не малка тежест прикачена към самата конструкция.
Относно аспиратора, намалям страниците на този вид шкафове с 41мм, толкова колкото е борда на самата машина.Към него ще получиш опис за монтаж и е желателно преди да започнеш да режеш каквото и да било първо да се сдобиеш със уредите за да не се бориш с грешки в последствие.
Инъче проектчето ми харесва, изчистено и приятно.
Пожелавам ти спорна работа и скоро да се похвалиш с хубава кухничка :)
rum_sz - специалист
Горен ляв шкаф до ширма трябва да е 30см.Център печка ,котлон,аспиратор,трябва да си сметнал,че в тази жега не ми се смята.Колко високи ще бъдат горните шкафове.Успех :)
nivanov - специалист
Аз лично чекмеджетата в нас си ги направих с такива: http://www.kentimpex.bg/images/obj/sketch/0630130_1.gif
Страниците са ти готови, слагаш само дъно, задна и предна стена :>
grammy - специалист
според мен метабокса излишно отежнява чекмеджето, по-трудно се монтира, а пък и излиза по-скъпо. ако не е за големи тежести, за предпочитане е обикновения обков.
sasooooooooo - "специалист"
Аз ползвах ето такива винтове за фазера и хубаво ми паснаха.
Фазера наистина е достатъчно здрав, но ако сложиш ПДЧ го разположи между страниците.
За аспиратора ти казаха вече - първо го купи.
Успех

Прикачен файл

kop4eta 002_resize.jpg
kop4eta 002_resize.jpg (126.79 KиБ) Видяна 22144 пъти

Прикачен файл

kop4eta 001_resize.jpg
kop4eta 001_resize.jpg (79.89 KиБ) Видяна 22144 пъти
torbalan - Дървен философ
grammy написа:
според мен метабокса излишно отежнява чекмеджето, по-трудно се монтира, а пък и излиза по-скъпо. ако не е за големи тежести, за предпочитане е обикновения обков.
мисля, че метабокса е по-лек от талашитено чекмедже...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Направи си сам кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: