Мечтата на всяка домакиня
root666 - специалист
Имам една миялна да вграждам, със точно същата схема каквато е дал trevora по-горе. При този вариант каква трябва да е светлата височина на околните шкафчета, за да съвпаднат височините на вратичките на миялната и на околните шкафчета? Четох нещо за 720 мм, но не знам дали е с пода и горните разпънки-парчета, или без тях?
rum_sz - специалист
Горният капак на съдомиялната е свален,между котлона и съдомиялната ,поставих едно парче каменна вата,което издържа на висока температура около 700градуса,така ми казаха от магазина за камини.Вече 3-4 та година няма проблеми,скоро се видях с клиента,и човека каза че всичко е наред.Самият клиент,ми предложи този вариант,защото работи на ТЕЦ-2 по някакви топлоизолаций.

Прикачен файл

34.jpg
34.jpg (45.37 KиБ) Видяна 7090 пъти
root666 - специалист
Румене, тази кухня без цокъл ли е ? Шкафовете като отделни модули и захванати един за друг и със плота?
rum_sz - специалист
Има цокъл, и шкафовете са отделни модули захванати един за друг с плота.
rum_sz - специалист
Вратите ги купувам от Пловдив :cool:
Последна промяна от rum_sz на чет авг 26, 2010 9:20 am, променено общо 2 пъти.
rum_sz - специалист
rum_sz написа:
Има цокъл, и шкафовете са отделни модули захванати един за друг с плота.

Съдомиялната я поставям между два шкафа
rum_sz - специалист
Между два шкафа

Прикачен файл

P8260064.JPG
за водите
P8260064.JPG (77.2 KиБ) Видяна 6840 пъти

Прикачен файл

P8260059.JPG
P8260059.JPG (77.34 KиБ) Видяна 6840 пъти

Прикачен файл

P8260060.JPG
P8260060.JPG (79.67 KиБ) Видяна 6840 пъти

Прикачен файл

P8260066.JPG
P8260066.JPG (78.48 KиБ) Видяна 6840 пъти
root666 - специалист
А на мен ми се пада миялната да е крайна към стената. Значи откъм шкафа ползвам страницата на шкафа, а откъм стената трябва ли да слагам отделна страница? И в такъв случай как процедираме с размерите на вратата, нали отделната само за миялната страница дето е към стената трябва да се покрие от вратата на миялната?
rum_sz - специалист
root666 написа:
А на мен ми се пада миялната да е крайна към стената. Значи откъм шкафа ползвам страницата на шкафа, а откъм стената трябва ли да слагам отделна страница? И в такъв случай как процедираме с размерите на вратата, нали отделната само за миялната страница дето е към стената трябва да се покрие от вратата на миялната?

Виж снимка 66.


Откъм стената слагаш страница с дъбочина 550мм.
miliad - майстор
Тц, не е така.По правилно е в случая на тази страница да се вижда канта, т.е. страницата отпред да е на едно ниво с вратите на кухнята. Врата за съдомиялна се прави 60 или 45 см колкото е широка машината.

Тема "Вградена съдомиялна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: