Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте. Бихте ли ми казали как се сменят лайсните на шкафове - казаха ми с ютия, но как по-точно. И още един въпрос как да махна старите - не се отлепят сами и се ронят. Благодаря Ви предварително.
MASTER - специалист
Под "лайстни" кантовете ли трябва да се разбират.
За да не получаваш безумни съвети, най добре сложи тук снимка на това, което искаш да сменяш.
masteradmin - майстор
Ами някъде бях качил филмче как точно става - потърси из форума. Иначе кантовете се слагат да стръчат от 2-те страни.
Най добре да са 2-ма души единия минава с ютия да разтопи лепилото, а другия веднага след него натиска с трупче за да се захване канта здраво. Чакаш канта да истине и след това с остра пила за метал под ъгъл 45 градуса го режеш и същемвременно го запилваш леко. Ако нещо не ти е ясно питай.
MASTER - специалист
Чакай да видим за какво става дума, какви точно кантове ще се сменят.
Ако са PVC доста ще се поизпоти докато изпълни написаното.

Или представи си че вземе неолепилени, и почне да търка с ютията.
leonardo_vd - модератор
MASTER написа:
Чакай да видим за какво става дума, какви точно кантове ще се сменят.
Ако са PVC доста ще се поизпоти докато изпълни написаното.

Или представи си че вземе неолепилени, и почне да търка с ютията.
Да използвам темата и да питам. Има ли начин да се лепят ПВЦ неолепилени 2мм. кантове без машина.
mien - специалист
Лео,аз пробвах с пвц кант но не сам доволен от резултата.Парво дарводелеца ми взе по 30ст. на метьр за направата на каналчето дето влиза канта,после ми казаха с лепило за дарво(ц300)мажещ канала и с леко почукване вкарваш канта,избилото лепило се избьрсва и се оставя да изсьхне. Да ти кажа честно стана здраво но нещо не е както трябва,може би трябваше да е под натиск докато сьхне,незнам точно,за това с удоволствие лепя с ютията и се кефя на резултата.
MASTER - специалист
leonardo_vd написа:

Да използвам темата и да питам. Има ли начин да се лепят ПВЦ неолепилени 2мм. кантове без машина.
Да.
С "ПРОМА"
След това трябва да ги фрезоваш с оберфреза и подходящ фрезер.

Ако изпълниш старателно операцията, става като фабричен.

Тема "Моля за помощ - смяна на лайсни" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: