Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
stiff_bg - напреднал
Здравейте,

Трябва да купя 100 блока газобетон на 600/100/250 см и 30-40 на 600/50/250 см.

Може ли да ме ориентирате от къде да ги купя на добра цена?

Също така има ли някакво значение в качеството в зависимост от производителя?

Гледах в Практикер следните цени
2.30 лв за 5 см
3.70 лв за 10 см.

Това добра цена ли е и пак въпроса за качестото - има ли значение или всички са еднакви?

Да уточна, че ще се ползват за зидане на 2 вътрешни стени (едната е за баня, но отгоре ще се слагат прочки).
Huhavela - специалист
За стоте блокчета можеш да отидеш направо в "YTONG" в Кремиковци /ако си от София де/.
stiff_bg - напреднал
От София съм, а да попитам цената някой дали я знае.

Намерих някакъв сайт и предполагам, че става дума за завода в кремиковци:

http://www.xella.bg/html/bul/bg/ytong_p ... sub_detail

Там виждам, че продават пакет по 90 броя за 10см, което е ОК за мен, но трябва да видя дали си заслужава разкарването спрямо разликата в цената.

А отновно качеството има ли значение?
valat111 - специалист
Вътрешни стени можеш да изградиш и от гипскартон. Ще излезе по-евтино. За мокри помещения е зелен на цвят. Върху него можеш да лепиш плочки.
stiff_bg - напреднал
valat111 написа:
Вътрешни стени можеш да изградиш и от гипскартон. Ще излезе по-евтино. За мокри помещения е зелен на цвят. Върху него можеш да лепиш плочки.
Мерси за съвета, но в моя случей предпочитам газобетона. Иначе знам, че излиза по евтино.

В момента основно ме интересува от къде да го купя и има ли разлика в качеството... то май всичките са ИТОНГ, ама не знам със сигурност.
stivemaster - майстор
Здравей колега stiff_bg , ще ти обърна внимание на някои неща :
1. Външни стени , особено на баня не прави с блокчета по малки от - 600/250/250 ,защото ще имаш грижи от всякакъв характер.
2. Има няколко марки автоклавен газобетон на българския пазар - румънски , турски , и на Ytong.Цените им ескалират в същата последователност.Разликата в качеството е едва доловима от специалист.
3. Автоклавния газобетон е изключително хигроскопичен и е желателно да се използва единствено за изграждане на интериорни елементи или преустройства и др без контакт с атмосферната влага.Веднага след отваряне на палета от фолиото материала започва да пие вода и само от атмосферната влага може да натрупа над 20% влага.Така че за това което ще правиш използвай "пресен " и след като го иззидат веднага да го шпакловат отвън в рамките на един ден.

Тема "От къде да купя Газобетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: