Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kuuuuuul - майстор
Нещо такова ли имате в предвид http://www.zita-ruse.com/index.php?opti ... &Itemid=64
в момента съм в Русе и се чудя да ли да си купя :?
ibogdanov - специалист
tyrnokop написа:
ibogdanov написа:
Аз съм с такава инстлация и реших проблемите с водата радикално.
ако някой има интерес мога да споделя инфо.
Mоля да споделиш.
споделям.
Като начало, устройството на ЗИТА Русе е в пъти по-ефтино от моето и явно работи.Поне така го рекламират.
Моето е инсталация с йонообмена смола. Баща ми беше дълги години шеф на една централа и те така омекотяваха водата.
Фирмата производител е Интерхема - http://www.interhema.com/products.aspx? ... snimki=yes

това е галерия с техни неща.
на първата снимка гор е автоматичната система за йонообмен, тя е скъпа, но не се занимаваш с досадното регенериране на смолата.
Поради чисто финансови причини, аз избрах възможно най-еффтиния вариант. Като ползвах смола от друго място ( работила ).
Смолата, като цена, е горе долу на цената на останалата част от съоражението.

ето го моето нагледно -

цялата система

Изображение

единия филтър (10 микронен преди вътрешната инсталация)
Изображение

двата филтъра и колоната със смола. Първия филтър е с активен въглен и т.н.. Служи за грубо очистване и премахване на разните миризми и химии. От него водата влиза в 500 литра резервуар и от там с хидрофора се подава към сградната инсталация.
Изображение
На мястото на празния кран имаше магнет вентил... но това е една друга сага.

Изображение
Съда за соловия разтвор. С него се регенерира смолата. Честотата на регенерация зависи от твърдостта на водата. При мен ( село Пролеша, Софийско, твърдостта е около 18 градуса) регенерацията е един-два пъти на месец с 50 литра солов разтвор.
След регенерация водата е практически с 0 градуса обща твърдост. Няма възможност за какъвто и да е контрол на твърдостта.
Буфера на водата остава много висок ( свойството на водата да си променя PH'то).

В общи линии това е.

Управителя на Интерхема е супер печен. Занимаваше се с моята инсталацийка, както с големите си обекти. Разбира си от специалността и е адски коректен.
Не му правя реклама, но съм изключително доволен.
Препоръчвам ви го.
stamenov1 - специалист
tyrnokop написа:
4. Все още не съм наясно какъв припой да използвам за заварка на тръбичката към фланеца.
А защо да заваряваш тръбата. При мен на серпентината на слънчената инсталация е с медна част като нипел със широка периферия и уплътнител гумен, а от долу под фланеца с гайка. на същата резба се завиват и свързващите фитинги.

Тема "Топлообменник - свързване към бойлер без серпентина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: