• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 198
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
pulsar - специалист
А тези хубавци съм ги приготвил за малко по-мощен електрожен към 200А :-D

Прикачен файл

000.jpg
000.jpg (82.63 KиБ) Видяна 10762 пъти

Прикачен файл

001.jpg
001.jpg (101.97 KиБ) Видяна 10762 пъти
cvetanmu - специалист
:) Перфектна машинка е станала.За 200А ако ти се експериментира пробвай по тази схема,пробвана е и работи без проблеми. http://cvetanmu.snimka.bg/other/elektro ... 1.20409923

Прикачен файл

fiks.jpg
fiks.jpg (121.08 KиБ) Видяна 10722 пъти
pulsar - специалист
Става, да слагам едно UC3845, и вместо с частите за един които имам ще станат два електрожена :lol: .За мен големият проблем :? е монтажа в кутията..... да е подредено и удобно за проверка и настройка.Ако имам повече еднакви кутии след една две сглобки нещата ще се поизчистат, че колеги нещо дадоха зор......
cvetanmu - специалист
:-D Този проблем с кутийте го минах и аз.В тази схема транзисторите пак са два ,но са в паралел.
lenko71 - специалист
Аз пък така и не можах да намеря магнитопроводи(големите) и изходни диоди.
Дайте някаква идея отде да търся.
cvetanmu - специалист
Пробвай със ферити от ТХО 6 комплекта,а за диодите съм решил да ползвам руски КД2997

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (242.75 KиБ) Видяна 10166 пъти
pulsar - специалист
На мен ми намериха с триста зора в ПАСАТ ЕЛЕКТРОНИКС 150EBU04. Мисля,че ги изтеглиха от различни техни магазини.
pulsar - специалист
В тоя който съм снимал съм сложил SF3004PT пак от ПАСАТ. Сърцевината е Е65 и я взех от Комет http://www.comet.bg/main/index.html. От там мисля да си поръчам Е70, че е по голям просвета за да ми влезат навивките, че тия 200А си требе сечение.С Е65 получих плътност на ток 13.5А на квадрат.
Последна промяна от pulsar на чет окт 14, 2010 3:55 pm, променено общо 1 път.
pulsar - специалист
Колега cvetanmu от каде КД2997, трудно се намират.
cvetanmu - специалист
Преди време ги гледах,че могат да се поръчат от руските електронни магазини.Цената по спомен беше около 30 рубли,но не съм ровил скоро.Предполагам че може да се поръчат и в български магазин и да ги доставят.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 198

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: