ivanovrg - специалист
шпакловай всички фуги с хартиена лента
torbalan - Дървен философ
гледам, че момчетатабая разстояние оставят при монтирането на втория слой гипс там, където няма фабрична фуга...
stivemaster - майстор
За недочелите но иначе със самочувствие , работили и яли хляба на някого - http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/0/EC ... enDocument картинки 7 и 8 и http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/0/EC ... enDocument картинка 6 .
toni_g79 - специалист
torbalan написа:
гледам, че момчетатабая разстояние оставят при монтирането на втория слой гипс там, където няма фабрична фуга...
Така са го срязали,виж в десния край че е плътно.иначе и те не дялкат ръбовете,нормални са им фугите и на първия слой :lol:
torbalan - Дървен философ
за първия слой дали ще се напука ми е все тая...

дали ще дялкат ръбовете или ще оставят малко разстояние - все тая...

важното е да се напълне с матрял ;)

в интерес на истината - трябва да се види как се прави съгласно технологията, но не успявам да изровя в момента...
Pooh - майстор
Имам един въпрос към "работещите извън България", защото са по-разбиращи от нас простите българчета - като какъв инструмент се явява рендето за фаски /в продуктовата гама е на почти всички фирми проивзеждащи инструменти за Drywall/гипсокартон/ и защо е измислено и продавано ... ако е само за българчета - ние сме бедни и прости и си минаваме директно с ножот :wink:

Сега относно напъкване при правилно изпълнени операции - напоследък често срещано явление е това и причината е околната конструкция. Новите сгради се правят преди дори бетонът да е изсъхнал напълно, какво да говорим за натрупаната строителна влага от останалите процеси - замазки, зидарии, мазилки, шпакловки. Липса на деформационни фуги, при големи тавани също е възможен източник на проблеми. "Плаващата връзка" между околни стени и таван е решение на много от тези често срещани болежки, включително и напукване при земетръси, които не са голяма рядкост, ако и да не се усещат - конструкцията си вибрира. И най-накрая идва реда на качествено изпълнената шпакловка.

П.П. Наистина държа на отговор относно Рендето за фаски.
alexb - специалист
На мен ми се е напуквал таван зимата, направихме тавана шпакловахме го него и стените изчакахме да изсъхне и боядисахме една ръка, когато дойдохме да боядисваме втората ръка се оказа че стопанина е пуснал вътре два трикиловатови калорифера и вътре беше адска жега, защо ни трябваше да отваряме вратата след около три минути чувах как конструкцията се движи и тавана се напука навсякъде. Според мен има голямо значение от температурните разлики и затова започнах да оставям картона да се намести известно време и след това шпакловка и най-малко два дена съхнене на шпакловката.
toni_g79 - специалист
Pooh написа:
Имам един въпрос към "работещите извън България", защото са по-разбиращи от нас простите българчета - като какъв инструмент се явява рендето за фаски /в продуктовата гама е на почти всички фирми проивзеждащи инструменти за Drywall/гипсокартон/ и защо е измислено и продавано ... ако е само за българчета - ние сме бедни и прости и си минаваме директно с ножот :wink:
Никой не се мисли за нищо повече,аз специално казах че не съм виждал за 6 години и има няма стотина къщи някой мексиканец или американец да дялка ръб,и не забравяй все пак че много неща са навлезли на друго мясо години преди да дойдат в БГ.То и за боядисването има какви ли не инструменти.Специално за ГК мисля че амеркинаците го разбират много повече от нас Бг :)Друг е въпроса за конструкциите на къщите,от какво са направени!!Ама много сте докачливи когато някой сподели какво е видял извън Бг.Аз твърдя че и тук има добри майстори!!!
Pooh - майстор
toni_g79, само си мисля ... не е ли възможно чисто и просто хамериканциту да са просто мързеливи и за това да не правят една излишна, според тях, операция? Пак ще кажа, рендето за фаски се произвежда масово, ЗАЩО? Отделно никъде не виждам да съм твърдял, че нещата не влизат отвън, за това и питам - въпросният инструмен за какво го ползва разните му там янки, латиноси, ингелизи и т.н. ?
jekasus - майстор
toni_g79 написа:
Pooh написа:
Имам един въпрос към "работещите извън България", защото са по-разбиращи от нас простите българчета - като какъв инструмент се явява рендето за фаски /в продуктовата гама е на почти всички фирми проивзеждащи инструменти за Drywall/гипсокартон/ и защо е измислено и продавано ... ако е само за българчета - ние сме бедни и прости и си минаваме директно с ножот :wink:
Никой не се мисли за нищо повече,аз специално казах че не съм виждал за 6 години и има няма стотина къщи някой мексиканец или американец да дялка ръб,и не забравяй все пак че много неща са навлезли на друго мясо години преди да дойдат в БГ.То и за боядисването има какви ли не инструменти.Специално за ГК мисля че амеркинаците го разбират много повече от нас Бг :)Друг е въпроса за конструкциите на къщите,от какво са направени!!Ама много сте докачливи когато някой сподели какво е видял извън Бг.Аз твърдя че и тук има добри майстори!!!
Колко американски предавания за ремонти и дизайн съм гледал ,нито един път не съм видял фаянсаджиите да ползват мистирии ,бъркат в кофите с назъбени маламашки . Да си хвърля ли мистирията ?

Тема "Напукани фуги на таван от гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: