• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Мечтата на всяка домакиня
MiroG - помощник
Здравейте всички,

Тази тема е много дискутирана и много от хората имат мнение по въпроса, но прочетох някой коментари от велики майстори който ме подразниха та реших да я зачекна пак. Мисля че темата е много полезна за естеството на този сайт. Нашата кухня бе монтирана преди седмица и сме крайно разочаровани от този измекяр които ни я прави. Първо и основно повечето майстори на мебели вземат за работа 100% от цената на материалите, което според мен е крайно глупаво и недопостимо особено на фона на кризата и намалялата работа. Можеш да ползваш най-евтините материали или най-скъпите такива и каква е разликата в труда /при скъпите материали всичко става два пъти по лесно а цената за работа ти е два пъти по висока?/Нашия велик майстор ни обяви цена от 4800 лв. за кухня 5 л.м. след това намали на 4100 като започнаха компромисите от наша страна с механизмите. В краина сметка без да ни предупреди изработи всичко освен вратичките от някаква евтина бяла плоча и други отпадъци, ЗАЩОТО ТОЙ ТАКА РАБОТИЛ. Мога да ви разказвам още дълго колко огорчени и излъгани се чувстваме ако ви интересува, но най вече мога да ви дам съвети как да се пазарите с такива майстори и как да конкретизирате всичко преди да е започнал, за да не останете излъгани от такива измекяри.
torbalan - Дървен философ
http://picasaweb.google.com/dimitar.j.s ... 2465606786

http://picasaweb.google.com/dimitar.j.s ... 2935350306

това е моята кухня...
материала е от по-скъпия (кроншпан, ако не бъркам)
механизмите са блум във всички чекмеджета и шкафове....

струваше ми 2200 лева без плотовете (те са от мрамор и съм ги плащал отделно)

общата дължина на шкафовете е 4.3 метра, като има две вертикални колони - за хладилника и печките...

в началото бях много издразнен, че нищо не беше монтирано като хората...
после те си ги донастройваха, накрая като си заминаха аз си дооправих всичко...

сега съм доволен и ми харесва :)

иначе майстора е свестен... не всичко прави перфектно, но не е човек дето иска да те набута и да ти измъкне всичките пари за нищо....
MiroG - помощник
Здравей торбалане,

Кухнята ти изглежда доста добре и се радвам че си доволен. Това за дооправянето съшо ме дразни в моята кухня, защото след като сме платили тази цена не мисля , че трябва да я дооправям което правя в момента.
torbalan - Дървен философ
аз за това не се дразня особено, щото доста кухни видях после...
и общо взето все по-скъпи от моята
а много рядко имаше някоя, дето да е направена читаво и с хубави механизми...
l_bonev - специалист
MiroG качи някоя снимка да я видиме въпросната кухня.До кхнята на torbalan мисля , че е на прилична цена.Обкова на блум е хубав ,но съответно скъп и не трябва да правиш копромиси с тия неща.
solo5 - майстор
4-5 хиляди, 10 хиляди... :lol:
... вие сте чорбаджии бре :?
MiroG - помощник
Снимки ще кача утре, че сега ще излизам да си търся механизми за плъзгащите врати на гардероба в спалнята които ми предстои. Механизмите на Blum са скъпи. Какво тояно разбираш под това една панта за вратичка е 2 лв. а турските са по 1 лв. аз не мисля че са чак толкова скъпи за качеството което предлагат. Метабокса е 15 лв. но не може да се сравни с турските и китаиски боклуци.
stoy@n - специалист
Това е моята кухня.Преди година само за кухнята без уредите ми струваше 3000 лева с монтажа.Нямах никакви ядове с майсторите(като да не повярваш....)
Първата снимка е проект, а втората изпълнение.

Прикачен файл

001.jpg
Това е проекта на кухнята
001.jpg (282.32 KиБ) Видяна 15165 пъти

Прикачен файл

IMG_0934.JPG
IMG_0934.JPG (104.66 KиБ) Видяна 15174 пъти
Последна промяна от stoy@n на вт ное 09, 2010 12:56 pm, променено общо 1 път.
MiroG - помощник
solo5 написа:
4-5 хиляди, 10 хиляди... :lol:
... вие сте чорбаджии бре :?
Материалите според мои сметки са около 1800-2000 лв. другото до 4100 е за "МАЙСТОРА".
KIBRIT - специалист
stoy@n написа:
Това е моята кухня.Преди година само за кухнята без уредите ми струваше 3000 лева с монтажа.Нямах никакви ядове с майсторите(като да не повярваш....)
Първата снимка е проект, а втората изпълнение.
Би ли дал координати,но на ЛС,за да не стане реклама и да ни се карат...!? :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Колко струват мебелите в кухнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: