• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Johny - майстор
Колеги земеделци, налага ми се да преместя една кайсия на 2-3м. Засадих я преди три години и вече плодоотдава, но ми дойде друг акъл/на жената де:lol: / и сега ми пречи.
Та се чудя дали ще се получи или ще съсипя хубавото дръвче. Мисля да изкопая траншея и да я предърпам с максимум земя по корените. От всички дръвчета, които засадих заедно с нея, тя се развива най-добре и вече има 2-3 м корона, а ствола е 12 см. в диаметър. Ако някой е правил подобно нещо, моля да сподели опита си!
ebahti - майстор
Копаш колкото повече можеш корени да събереш със земята и местиш.Ама се замисли дали не е по лесно да смениш жената :-D
Johny - майстор
ebahti написа:
Копаш колкото повече можеш корени да събереш със земята и местиш.Ама се замисли дали не е по лесно да смениш жената :-D
Добра идея, ама няма за кога. Пък и к`во да взема после, като убавите и добрите вече са ги развзели и няма никакъв избор. :partyman:
shagrath73 - напреднал
Освен че копаш много корени, трябва да го направиш когато дървото е с напълно опадали листа, т.е. - когато е "заспало".
Johny - майстор
На въпросното дърво няма нито шумка вече. Като че ли бяха опадали още преди вятъра.
ebahti - майстор
Johny написа:
На въпросното дърво няма нито шумка вече. Като че ли бяха опадали още преди вятъра.
копай по голема дупка...ама да не земеш да фърлиш и жената там-яз немам нищо общо :-D
Градинар - специалист
shagrath73 написа:
когато е "заспало".
Около 3 чеса нощес мисля най-дълбоко спят, ако сте по тихи... :-D
И пази жената от ebahti, че нещо и хвърлил око.

п.п. Действай смело, сега му е времето. успех!
Последна промяна от Градинар на ср ное 10, 2010 7:42 am, променено общо 1 път.
ArturDent - Почти Безобиден
И като я местиш режи върховете на корените и клони (без да жалиш).
Трамбоване, ама яко. И вода, много вода.
Напролет режи клони докато ти се заплаче. Целта е да има по-малко листна маса, която да се изхранва от наранените корени. Ще загубиш една година плододаване, но дръвчето ще стане силно.
Johny - майстор
Градинар написа:
И пази жената от ebahti, че нещо и хвърлил око.
Те врачани са си ебали майката - налетни мани, мани....
Виждаш ли какъв джигит е на аватара.
Мерси за моралната подкрепа!
MamaMy - майстор
Johny написа:
... Пък и к`во да взема после, като убавите и добрите вече са ги развзели и няма никакъв избор. :partyman:
Ако някой познава такава (убава и добра) нека да я представи. В противен случай да замълчи завинаги!

ПП Какво се умълчахте всички бе? :-D
  • 1
  • 2

Тема "Преместване на дръвче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: