• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
bunsyss - напреднал
Здравейте !

Нов съм тук ,но се надявам да намеря сродни души :lol: .
Имам проблем с лигустумите(шарен) ми .Пролетта засадих жив плет от тях и тръгнаха страхотно. Преди няколко дни забелязах ,че на част от тях листата започнаха да почервеняват .На какво се дължи това ?Може ли някой да помогне?
Благодаря предварително за отговорите !
Градинар - специалист
Дали за това време на годината не е нормално това явление :-) Пролет, лято есен, зима. Природата е голяма работа. В коя част от БГ сте?

Ligustrum ovalifolium е полувечно зелен храст, което означава, че при по-студени зими, каквито са в БГ листата опадат. Освен ако не е по на юг или на по-заветно място.
ArturDent - Почти Безобиден
Моите сега ги садих (месец мина) и те са на същия хал, но не са им опадали листата. Мисля че няма страшно.
Той май затова се води полу-вечнозелен.
;)
bunsyss - напреднал
От София съм .Нормално ли е???
bunsyss - напреднал
От София съм .Нормално ли е???
Martin.P - специалист
Нормално е, няма страшно. Лигуструма е спрял да се развива до пролетта. Листата му се обагрят във виолетово от студовете. На пролет ще хукне отново.
bunsyss - напреднал
Благодаря Ви много!Мислех си ,че загива. \:D/
Градинар - специалист
Добре де, като го купувахте това растение не ви ли казаха: държи се така и така, гледа се така и онака? Пък и латинското му име знаете, а питате такъв въпрос.
ArturDent - Почти Безобиден
Ами на мен родителите на Martin.P ми обясниха всичко, ама и аз само латинско знам.
Българско има ли ?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Помощ при отглеждане на лигустум" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: