Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
chanteuse - помощник
Ей хора, много сте симпатични с вашите съвети ,ама добре че не сте на моето място :?
В хола и спалнята общо се чуваха дървояди на 9 места, а паркета ми беше толкова хубаво набит, че нямаше как да се вкарва отрова в него, а като взех едно дебело шило да дупча по паркета,... абе не е за разправяне -
ония отдолу гризат с пълна сила -направо откачих!
А като ми извадиха целия паркет какви дебели червеи намериха...
паркетчиите се шашнаха - те не бяха виждали такова нещо и ги събраха в един буркан и ги отнесоха да ги показват на другите.
Всички казват че съм си купила паркета заразен с ларвите на дървояда и за времето от 2008 година до сега те са се развили. :sad:
jdraganchev - специалист
Никой не написа името на швейцарския препарат и евентуално къде го продават.

Аз искам профилактично да обработя покрива на вилата, който е греди и дъски.
Бохемит-а е добро решение (поне по написаното), но кажете и швейцарското чудо за да преценя кое от двете
boltik - специалист
Ами то хората много ясно са написали на опаковките,че дъските се мажат два пъти,а гредите три и повече.Зависи от дебелината.А тези по-мързеливите-германци,шведи и там други нали са по глупави направо ги топят във вани.Абе мързелът на какво ли не учи човека :?
jdraganchev - специалист
boltik написа:
............А тези по-мързеливите-германци,шведи и там други нали са по глупави направо ги топят във вани.Абе мързелът на какво ли не учи човека ............
Аз така направих с дъските за оградата, но за съжаление покрива е правен без мой надзор. Дъските ги поръчах да ги потопят във вана с........... против гниене и разни гадини.
После само ги лакирах с хубав лак 3 ръце.
Сега искам най-доброто късно третиране (не са нападнати според мен още дъските), при това ако имате идея как без да се налага да свалям керемидите за отгоре :mrgreen:
boltik - специалист
Тук при мен има два препарата.Зеленият против червояди,а кафевият е против гниене.Има и още един безцветен но той е много по-скъп.
chanteuse - помощник
Аз инжектирах Cuprinol Wood Worm Killer - 20 лв. за 0.5л. Продават го на Раковска 52.
Със спринцовка го впръсквах в дупките ,които направих с шило и чук :shock:, ама гадовете продължиха да си гризат. :sad: Истински филм на ужасите!!!
masterrichi - специалист
Аз съм много доволен от REZISTOL,много мирише ама убива гадовете.Разрежда се с вода 1/9.
chanteuse - помощник
Ето снимки от злополучният ми двегодишен дъбов паркет :sad:

Прикачен файл

Copy of IMG_0655.JPG
изхвърления ми дъбов паркет - 35 кв.м.
Copy of IMG_0655.JPG (96.58 KиБ) Видяна 10343 пъти

Прикачен файл

Copy of IMG_0652.JPG моите дървояди

Прикачен файл

Copy of IMG_0654.JPG
от паркета останал само лака
Copy of IMG_0654.JPG (114.03 KиБ) Видяна 10343 пъти

Прикачен файл

Copy of IMG_0653.JPG
изядения ми паркет
Copy of IMG_0653.JPG (89.3 KиБ) Видяна 10343 пъти
jdraganchev - специалист
chanteuse написа:
Ето снимки от злополучният ми двегодишен дъбов паркет :sad:
Ма той бая наяден, егати ужаса!
chanteuse - помощник
Наяден та направо изяден :roll:
Това в торбите е целия паркет изкъртен и го изнасят към боклука.
Ей голям рев ревах и колко нощи не спах :cry:
Сега се чудя ламинат ли да слагам мокет ли :?
След дъбовия ми паркет всичко ми изглежда тъжно :cry:

Тема "Препарат срещу дървояди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: