Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
sensi - специалист
Здравейте майстори, искам да питам знаещите тук за един мааалък проблем с латекс. Съпругата ми работи в държавна фирма и решили да си освежат стаята с нов латекс. Идва бай Някойси, стар майстор назначен специално за тази цел да свърши тази трудоемка работа. Взимат от склада някакъв латекс с изтекъл срок на годност, отварят го, но няма проблем. Та захващасе майстора да боядисва и след 2 дни 10 кв.м са готови. Но започва да се носи ужасна смръдня на мръсни чорапи. Та да питам може ли да бъде това от стария латекс, макар, че като са го отворили не е мирисал така, или майстора го е сменил с друг. И дали ще се отмирише след време.
masterval - майстор
Попадал съм на марки МНОГО скъп латекс, който зверски мирише на мърша, не знам миризмата на чорапи същата ли е? А при отварянето дълго съхраняван латекс отгоре има избила гъста мазна субстанция, та сигурно затова не се е полуствала миризмата. Ще мине.
Chefo77 - майстор
Май е от стария латекс.
Някой се беше оплаквал тук от боядисан апартамент с латекс и цвят, като след доста качествено проветряване ефектът беше почти нулев. Потърси темата.
Отделно аз имах "сблъсък" с някаква боя (латекс, фасаген - нямам идея), която като си седеше мирно в баката нямаше миризма, в момента в който размърдаш баката дори без да махаш капака ... и трябваше да отварям прозореца. Боядисаните стени обаче не миришеха.
toni_g79 - специалист
Нищо му няма,ще се отмирише :)
hakama - специалист
Вече втори месец не се измирисва в апартамента на едни познато, на които им ударихме един латекс :shock:
Питам се, след като 2 месеца не е изветряла миризмата - ще се оправи ли?
Ще питам какъв е латекса. :?
Sagittarius63 - специалист
Щом мирише на развалени яйца,значи е замръзвал зимата.Иначе му няма нищо,боядисвал съм с латекс на 5 години,който беше забравен на витрината.Покрива си добре и не мирише.Може би защото се пресича колегата е боядисвал 10 кв.м. 2 дена.До сега не ми се е удала възможност е така от любопитство да пробвам дали въобще може да се боядисва със замръзвал латекс,и колко време след това ще мирише.
elby - специалист
пет май 03, 2013 12:06 pmSagittarius63 написа:
Щом мирише на развалени яйца,значи е замръзвал зимата.Иначе му няма нищо,боядисвал съм с латекс на 5 години,който беше забравен на витрината.Покрива си добре и не мирише.Може би защото се пресича колегата е боядисвал 10 кв.м. 2 дена.До сега не ми се е удала възможност е така от любопитство да пробвам дали въобще може да се боядисва със замръзвал латекс,и колко време след това ще мирише.
И при мен има такава миризма, предполагам е от латекса.

Грундиране и ново цялостно боядисване отгоре дали ще оправи нещата?
И в тази тема да напиша, че при мен се получи миризлив ефект, въпреки доброто състояние и годността на латекса.
Но миризмата не е на развалени яйца, както се случва ако леко се е прецакала, а е тежка като на гнило и някак си химично.
Притеснявам се да не се отдлеят някакви отрови.
Не знам как да постъпя, за да обезмириша.
При вас как се развиха нещата?

Тема "Ароматен латекс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: