Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
sstefanov - майстор
Кажи де.
здравейте-мрамор може да се полира по два начина;единия начин е сухо полиране а реда на абразивите е 24-60-100-220-320-470-600.другия начин е със вода абразивите са почти същите-24-60-100-220-320-400-600-800-5 екстр а за финал кристализация със двукомпонентен препарат.
maxuel82 - специалист
И на мен ми е много интересно !? :? Обясни моля те как се полира мрамор и гранит ??? То по принцип гранита и мрамора са си полирани , но когато се отрежат челото на парчетата остава неполирано ! Интересува ме как да полирам челото така че да добие блясъка на лицевата част на "фашата" ???

Прикачен файл

Imperial Red.jpg
Imperial Red.jpg (51.74 KиБ) Видяна 9707 пъти
maxuel82 написа:
И на мен ми е много интересно !? :? Обясни моля те как се полира мрамор и гранит ??? То по принцип гранита и мрамора са си полирани , но когато се отрежат челото на парчетата остава неполирано ! Интересува ме как да полирам челото така че да добие блясъка на лицевата част на "фашата" ???
Здравейте-утре ще полирам 80 кв.м кристалина и мура така че ще мога да ви заснема всяка ръка от сухите до водните абразиви какъв ефект се постига след минаването им.По горния въпрос гранита се полира с диамантени абразиви 8 на брой-50-100-200-400-800-1500-3000-10000.По лесния начин и много по-евтин е със сивите стандартни шкурки-60-80-120-180-220-320-600-кичето с диамантената паста е задължителна за да се постигне същия гланц.А----има един още по-мързелив начин със самополиращ лак при който 100 процента се постига цвета на гранита но не и гланца.За по-подробна информация май е най-добре да се чуем потелефон 0899135983-Асен.
maxuel82 - специалист
Чакам снимките с голям интерес !Само да не забравиш :wink: Диамантените шкурки са доста по-скъпи от обикновеите ! За сухо или за мокро полиране говориш с диамантените шкурки !
maxuel82 написа:
Чакам снимките с голям интерес !Само да не забравиш :wink: Диамантените шкурки са доста по-скъпи от обикновеите ! За сухо или за мокро полиране говориш с диамантените шкурки !
От тях има водни и сухи-лично аз предпочитамсухите защото в момента на полиране виждаш и резултата.За водните трябва да имаш специален флекс със специален трансформатор .При сухите най-важно е да не ги прегаряш от високите обороти-аз работя със Спарки флекс 200-2800 оборота и съм много доволен.
maxuel82 - специалист
Да трябва "воден шлайф" Така и немога да си обясня за какво служи този толкова специален трансформатор (делител на напрежение)след като шлайфа си работи на 220 В . :? Има едни пасти които наподобяват калъп от восък за тях ли казваш че се използват за финиш след като вече си изредил шкурките от най- едрата до най-ситната и накрая слагаш на кичето от тази паста и се полира и излиза гланца ? :?
maxuel82 написа:
Да трябва "воден шлайф" Така и немога да си обясня за какво служи този толкова специален трансформатор (делител на напрежение)след като шлайфа си работи на 220 В . :? Има едни пасти които наподобяват калъп от восък за тях ли казваш че се използват за финиш след като вече си изредил шкурките от най- едрата до най-ситната и накрая слагаш на кичето от тази паста и се полира и излиза гланца ? :?
Прикачен файл:
Снимка0293.jpg

Прикачен файл

Снимка0307.jpg

Прикачен файл

Снимка0305.jpg

Прикачен файл

Снимка0297.jpg

Прикачен файл

Снимка0294.jpg
Армагедон - специалист
Супер, остана да споделиш и марката на пастата.
Пастата е гръцка и се нанася само със машина 15 евро е литъра.

Тема "полиране на мрамор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: