Напишете въпрос свързан със санирането.
trix - специалист
"Това не е вярно"

кое по точно те съмнява?кората дето се образува от мрежа и флекс лепило?
trix - специалист
достатъчно здрава е,можеш да се блъснеш със сила в стената и няма да я нараниш,правил съм така изолация и знам
Humppa - напреднал
Тъй нареченото "флекс" лепило е за керамични плочки, които се лепят върху критични основи, а не за шпакловане на топлоизолации!
trix - специалист
Humppa написа:
Тъй нареченото "флекс" лепило е за керамични плочки, които се лепят върху критични основи, а не за шпакловане на топлоизолации!
точно така
valentino76bs - майстор
stivemaster написа:
1. Не прави вътрешна топлоизолация !!!
2. Не се подвеждай че Неопора има някакво предимство пред стиропора , това е просто търговски трик за вкарване на сива боя в полистиролните гранули.Нещо като маргарин без холестирол .
3. Направи си външна топлоизолация с най малко 5 см. стиропор.
А как да си реша проблема със студените панелни стени макар и вътрешни.Имам външна същия дол дренки с 5 см на места и повече.Стените са ми лед.
ArturDent - Почти Безобиден
masterval написа:
Има предимство, материалът му е без пари.
Еми те и другите EPS и XPS са му "без пари".
Прикачен файл:
IMGP3865.JPG
Прикачен файл:
IMGP3869.JPG
bobyl - специалист
v1p3ra написа:
...Това го знам, че много хора са против вътрешната изолация, но и много хора немогат да си позволят да плащат за външна...Нямам възможност и да направя по дебела изолция на тавана...Нямам възможност за гипсокартон с 5 см вата...
- Разликата между вътрешната и външната изолация като пари е в крайното покритие - цената на мазилката с полагане срещу цената на латекса или тапетите с полагане , като гипсовата шпакловка при вътрешна изолация почти компенсира разходите за скелето при външна . Ако се сложи фибран - разликата драстично се намалява .
- NEOPOR-a е предназначен за външно приложение , тогава има смисъл от него - съдържанието на графитени частици абсорбира радиацията от ултра виолетовите лъчи на слънцето . А дали има нужда от това е друга тема - освен ако ходите на плажа с графитена обмазка :-s .
- за тавана може да сложите SELITRON - 6mm.
kapanec - специалист
ArturDent написа:
masterval написа:
Има предимство, материалът му е без пари.
Еми те и другите EPS и XPS са му "без пари".
Прикачен файл:
IMGP3865.JPG
Прикачен файл:
IMGP3869.JPG
Според мен тая изолация я сложиха най вече заради електро-магнитното поле което е в повече на тоя обект там минава голямо трасе с висок волтаж
"(NEOPOR-a е предназначен за външно приложение , тогава има смисъл от него - съдържанието на графитени частици абсорбира радиацията от ултра виолетовите лъчи на слънцето . .")
stivemaster - майстор
Колега valentino76bs кво да ти кажа аз също искам да съм пак 20 годишен и ......... ма не мога. В опит да решиш проблема може да си направиш и вътрешна но пак ще имаш термомостове и конденз зад изолацията.

Тема "Стиропор с графит. Неопор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: