• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
Всеки майстор си има собствена технология за монтаж :lol:
Рядко правя такива тавани, профила го лепя със силикон и дюбели през 40-50 см (зависи от дължината на стената).
dudulia - напреднал
Нека и аз да попитам как се отразява поставянето на лунички на подобна пластмаса?Не се ли деформира,пожълтява,прегаря от топлината?
Тани - модератор
dudulia написа:
Нека и аз да попитам как се отразява поставянето на лунички на подобна пластмаса?Не се ли деформира,пожълтява,прегаря от топлината?
Ами досега никой не се е оплакал ,а съм правил тавани и от най-евтиното PVC , което прилича повече на полиетилен!
dudulia - напреднал
И в този ред на мисли,ако поставя газсов бойлер,дали отделяната топлина няма да стопи пластмасата?До каква температура издържа?
stanoevus - напреднал
Ако може и аз да се включа с едно питане.
Тези ПВЦ плоскости може ли да се поставят при душа или
при пряко поливане с вода ще пропускат?
Винтчо - специалист
dudulia написа:
Нека и аз да попитам как се отразява поставянето на лунички на подобна пластмаса?Не се ли деформира,пожълтява,прегаря от топлината?
Не знам дали пожълтяват, но се оказа, че прозира и ребрата на ламперията се виждат.
Ще пробвам с по- слаби крушки, а ако не стане- не знам... шапки ли да правя на луничките, тавана над ламперията ли да боядисам черен...
stanoevus написа:
Ако може и аз да се включа с едно питане.
Тези ПВЦ плоскости може ли да се поставят при душа или
при пряко поливане с вода ще пропускат?
Притесняваш се, че ще поливаш тавана? Лепените с ПВХ лепило тръби не пропускат, не вярвам да има разлика при ламперията.
stanoevus - напреднал
Не разбира се,но мислех дали не може да се сложат и по стените.
Някой няма ли баня изцяло с ПВЦ ламперия?
Тани - модератор
stanoevus написа:
Не разбира се,но мислех дали не може да се сложат и по стените.
Някой няма ли баня изцяло с ПВЦ ламперия?
Погледни P1120160.JPG която съм постнал по-горе! Необходимо е само да се погрижиш в долната част да уплътниш добре Там където се съединява ламперията с пода - яко силикон!
pavkatay - майстор
Тани написа:
stanoevus написа:
Не разбира се,но мислех дали не може да се сложат и по стените.
Някой няма ли баня изцяло с ПВЦ ламперия?
Погледни P1120160.JPG която съм постнал по-горе! Необходимо е само да се погрижиш в долната част да уплътниш добре Там където се съединява ламперията с пода - яко силикон!
Тук съм -1.
Не е добро решение ,ако не е наложително и има алтернатива.
chapara - майстор
Винтчо написа:
Мисля, че всички едрозърнести мазилки, които съм виждал в баните са мухлясали.
Аз пък една мухлясала не съм видял :idea: +1 за картона.А бих искал да видя,но със снимки :-D Може би нещата се водят от това ,че е по лесно за изпълнение от аматьор,дали съм прав? :?:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Какъв таван за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: