• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Тани - модератор
chapara написа:
Може би нещата се водят от това ,че е по лесно за изпълнение от аматьор,дали съм прав? :?:
Това мисля , че е добър съвет като за форум Направи сам ! Не всички са професионалисти и трябва да даваме съвети , които могат да се изпълнят от начинаещ!
chapara - майстор
Тани написа:

Това мисля , че е добър съвет като за форум Направи сам ! Не всички са професионалисти и трябва да даваме съвети , които могат да се изпълнят от начинаещ!
Даааааа м,никой не пита ,а се хвърля на йовтинкото.Все пак доста е изписано за картона ,а една баня не е пък чак толкова голяма философия.Хайде да пуснем по някоя снимка:

1.Таванче обкрайчено със стиропорен профил,остава само да се оцвети:

Изображение

2.Минерална мазилка в съответния цвят:

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

3. Таван с лунички( крушки по 50 вата)

Изображение

Изображение

Изображение

4.Таван на 10 години:

Изображение

Изображение

5. Таван с диодни лунички:

Изображение

Изображение

6.Таван тип "ламперия" с диодни луни,

Изображение

Изображение

Та тъй за таваните :wink:
marnik - специалист
аз се спрях на растерен таван с плоскости издържащи до 95% влажност. ето и снимка, но без плоскостите, че има още мръсна работа и не искам да се цапат. като цена май по-скъпо от ПВЦ-то излиза и трябва да се напасват прави ъгли.. ама честно да си кажа не се сетих за ПВЦ преди да взема решение. :)

Прикачен файл

17032011359.jpg
Тани - модератор
Ако не се лъжа в банята се стига до 100% влажност! Трябва да помислиш и как да прекъснеш пътя на парите , за да не стигнат до студения таван и да не кондензират там!
Здравейте.Въпроса ми е дали ще е удачно на тавана на банята да залепя от декоративните стиропорени плочи.От влагата няма ли да се разлепят или повредят?
CnapKu - специалист
Та сега как да го разглобя този ми ти таван от ПВЦ ламперия :) :? Трансформатора не излиза през дупката за луните, а тавана е намазан със силикон отстрани където са крайните лайсни :rolleyes:
housedoktor - майстор
Аз съм за ПВЦ ламперия в този случай.Вата и пароизолация задължително при къща на гредоред .Тани се е обосновал достатъчно добре и аз споделям мнението му
Мисля, че не е удачно... Ако искаш да си скриеш стария таван, по-добре си сложи един гипсокартон и хубава влаго устойчива шпакловка и латекс. Доста по изчистено и ефикасно от гледна точка на поддръжка.. Личен опит.
EDI - майстор
lal70 написа:
Здравейте.Въпроса ми е дали ще е удачно на тавана на банята да залепя от декоративните стиропорени плочи.От влагата няма ли да се разлепят или повредят?
Няма да се разлепят, но може да завъдиш мухъл, ако нямаш добра вентилация.
Благодаря за мненията.Ще търся друг вариант.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Какъв таван за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: