• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
pac_ - специалист
gorgidanchev написа:
Аз съм втора година със същото испълнение...гравитачно.Турските панелки не могат да вдигнат температурата която аз имам.Пиша за съседи с помпи и др. подробности.При мен има ...няма ток водата се топли.Панела е с горна и долна тръба 22 мм. и съответно напречните са на два метра 12мм.Само имам проблем с едни глароси.Ядат , късат изолацията.Идея си нямам откъде се появиха.Как се гонят глароси :? Напомням , че сме до дунава а не може да се спи от тия животинки.
Остава да пуснеш и някоя снимка за онагледяване на казаното.А за гларусите не се коси .Ние тука Си имаме чайки а сме почти в центъра на BG :lol:
dj_marti79 - специалист
При мен гравитачно е малко трудно.

Прикачен файл

3.Лицева страна на колектора.JPG
3.Лицева страна на колектора.JPG (68.4 KиБ) Видяна 8106 пъти
joro39 - специалист
gorgidanchev написа:
Аз съм втора година със същото испълнение...гравитачно.Турските панелки не могат да вдигнат температурата която аз имам.Пиша за съседи с помпи и др. подробности.При мен има ...няма ток водата се топли.Панела е с горна и долна тръба 22 мм. и съответно напречните са на два метра 12мм.Само имам проблем с едни глароси.Ядат , късат изолацията.Идея си нямам откъде се появиха.Как се гонят глароси :? Напомням , че сме до дунава а не може да се спи от тия животинки.
аз от 6 години използвам турски от най евтините 250 лв беше и топля 120л бойлер и не съм съгласен че не топлят без помпа е и за разшерител ползвам този на парното
Mapek - специалист
Подновявам си темичката, тъй като направих едно допълнение и допускам, че може да бъде полезно за някого в моето положение. Тъй като едва след като изпълних системата забелязах, че слънцето огрява колектора ми чак след обяд, та цяло лято можех да разчитам на топла вода едва в късния следобед. Реших проблема с монтирането на още един на другата страна, така че да го огрява слънцето още от ранни зори :idea: Изображение
bulhomes2 - майстор
Спомена, че си разбрал как трябва да се боядисат тръбите и ламарината чак след като вече си ги боядисал с блажна боя. Можеш ли да кажеш как или да дадеш линк към темата!
STEPER - специалист
Mapek,
Откъде в София може да се закупи медно фолио?
Поздрави
Mapek - специалист
От тук. В момента ролката им е в Пловдив, в склада на "Рогошко шосе" /накрая на бул. България/.
dj_marti79 - специалист
Здрасти.
Това панелен ли е 350х1800mm?
Как процедираш зимата?
Няма ли загуби по тези дълги тръби?
Имаш ли топлообменник?
Mapek - специалист
Това е "направи сам". В първия си пост давам линк със снимки от етапите на изработката. В четвъртия се опитвам да разкажа технологията. Там споменавам "... 4 тръби по 3 метра", та в крайна сметка габаритите са му 3000/300мм.
Тази зима беше източен, за следващата може и да го напълня с антифриз.
Вероятно има загуби, но при положение, че ми върши перфектна работа какво ме вълнуват?
Няма топлообменник. В бойлера имам серпентина - от 3 неръждаеми тръби ø22, нещо такова:

Прикачен файл

скица.JPG
скица.JPG (12.86 KиБ) Видяна 2479 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Слънчев колектор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: