Мнения и въпроси за хола
Emerald - модератор
За боята...можеш да вземеш боя за дърво или автоемайл лак- стои добре и е много устойчиво. Принципно, може да се боядисва с различни бои и дори с латекс и други на водна основа, но блажните бои все пак са по-качествено покритие. :? Много зависи и от желания краен ефект, разбира се. За някои ефекти си трябват конкретни бои.

За техниката на боядисване много пъти съм споменавала (виж някои постове в "От нищо нещо"!). Добре почистената повърхност се шкури първо с едра, после с финна шкурка, изтрива се от прахта, грундира се и се боядисва. Боядисването е най-добре с малко валяче за да не остават следи от четка.

Конкретно за модела и цвета...ако може да видя снимка и план на помещението? :? А също да ми кажеш какво искаш като краен резултат. Като ефект и като стил.
Emerald написа:
За боята...можеш да вземеш боя за дърво или автоемайл лак- стои добре и е много устойчиво. Принципно, може да се боядисва с различни бои и дори с латекс и други на водна основа, но блажните бои все пак са по-качествено покритие. :? Много зависи и от желания краен ефект, разбира се. За някои ефекти си трябват конкретни бои.

За техниката на боядисване много пъти съм споменавала (виж някои постове в "От нищо нещо"!). Добре почистената повърхност се шкури първо с едра, после с финна шкурка, изтрива се от прахта, грундира се и се боядисва. Боядисването е най-добре с малко валяче за да не остават следи от четка.

Конкретно за модела и цвета...ако може да видя снимка и план на помещението? :? А също да ми кажеш какво искаш като краен резултат. Като ефект и като стил.
Emerald, благодаря за отговора :)
Това за предварителната подготовка ми е ясно, някак си не искам да се получи едно едноцветно нещо... незнам как да обясня. Мислех си след като я боядисам да пробвам с върховете на дебела четка да мина лекичко с друг цвят... или нещо такова - някакъв ефект. Утре ще пробвам да направя снимки - днес нямам фотоапарат :)
Забравих да кажа, че искам всякак да избегна лъскавото. Ще снимам и едно шкафче-сувенирче, което ме вдъхновява :lol:
Emerald - модератор
Дай снимките да видим какъв ефект искаш! Това което искаш при всички случаи става със смесване на глейз към горната боя.
Ето ги снимките

Прикачен файл

IMGP0190.JPG
секцията
IMGP0190.JPG (140.37 KиБ) Видяна 25596 пъти

Прикачен файл

IMGP0192.JPG
IMGP0192.JPG (137.11 KиБ) Видяна 25596 пъти

Прикачен файл

IMGP0194.JPG
IMGP0194.JPG (82.44 KиБ) Видяна 25596 пъти
peshev-ko - специалист
Защо не пуснем тема "въпрос до дърводелеца"???
Аз съм такъв и мога да помагам много...
...Но съм нов и не знам дали предложението е уместно...
peshev-ko - специалист
А за лаковете внимавайте!!!
Яхтен лак-като се използва за външна употреба е нула-става на юфка-само лак на водна основа!!!
Паркетен-за дюшеме-едно и двукомпонентен!Дори и българските са перфектни............ :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: и т. н.
Не,че някой ме е питал,но виждам,че форума е беден от към такава информация
Има ли готови секции?
Аз имам много добре изглеждаща секция.
Но вече ми е омръзнала.
И е кафява. Ще снимам и ще покажа.
Мисля си да я правя с боя-бяла и отгоре лак.
Emerald - модератор
Не слагайте никакви лакове, резултатът от труда ви ще иде на кино. И използвайте бои без никакъв гланц! Ако не искате да заприлича на селска работа с блажна боица.
peshev-ko - специалист
Ако ти се играе да я подготвиш както трябва/ от шкурка 400 до 1200/,карай направо с авто емайл лак или акрилна боя и няма да има втора като твоята секция!!!

Тема "Боядисване на секция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: