Мечтата на всяка домакиня
shampur - напреднал
Здравейте,
Харесах си една маса в един сайт и ми се видя лесна за направа.
Някой може ли да ми направи чертеж и да разгадае как са скрепени краката към плота и напречните дъски под плота?
И от какъв материал може да са направи?
http://www.como.bg/kitchen/tables-1/din ... -foer.html

И на мястото на белия плот ,може ли да се постави стъкло и от къде може да се закупи?
SoWhat - специалист
"Това" м/у краката е рамка. Към нея се захващат краката. И отгоре плотовете. Може и със стъкло, но мисля, че е направена с плот за по голяма стабилност. Предполагам, че всичките /3/ плота са захванати стационарно към рамката и краката. Доста ще си поиграеш с дървените дибли и пасването, защото не позволява почти никъде използване на видии. Освен за захващането на краката от вътрешна страна на рамката. И за рамката. Няма никаква философия в тази маса. Смело.
А за оразмеряване сигурно никой няма да ти отговори, защото може да я направиш с произволни размери.
taxi855 - специалист
Ако се вгледаш по-внимателно в снимката, ще забележиш, че въобще не са си играли с дибли. Буха ли са винтове и капачки отгоре.
shampur - напреднал
Благодаря за отговорите.
И аз забелязах че са с видии краката.
Но не се вижда как е сглобен плота и рамката под него. :?
Liubo3 - специалист
Краката са Г конструкция, а рамката на плота е правоъгълни (конструкция на чекмедже-примерно). Рамката се завива с винтове от вътрешната страна към краката, а полота се монрита към рамката с Г планки. Масата е изработена от ПДЧ и понеже дебелината му е еднаква, трите детайла образуват равнина. Ако желаеш стъкло, за да се запази равнината стъклото трябва да покрие цялата повърхност на плота, но тогава зрителния ефект ще изчезне.

/приципно трябва да е на дибла и минификс, но за тази цена...../

Тема "Как да си направя маса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: