• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
EDI - майстор
Удари му една шпакловка и латекс, класически вариант.
teon - специалист
Зимата има вероятност парата да кондензира по тавана и да капе.
ulieliadi - специалист
Най-евтино и бързо е един растарен таван. Пък и за баня 5-6 кв ще ти се хване 120лв максимум :wink:
Тани - модератор
Не е лошо да ползвате търсачката и само ако има нещо неясно да питате в стара подходяща тема! Така всеки месец пишем едно и също и търсенето става сложно! А намирането на отговор от съвестните потребители отнема повече време!
Свързах двете теми!
MMIel - специалист
EDI написа:
lal70 написа:
Здравейте.Въпроса ми е дали ще е удачно на тавана на банята да залепя от декоративните стиропорени плочи.От влагата няма ли да се разлепят или повредят?
Няма да се разлепят, но може да завъдиш мухъл, ако нямаш добра вентилация.
Лепи смело. Вече втора или трета година съм с такива лепени със силикон и фугирани със силикон. Дори не са боядисани (все още чакам да видя дали ще избие мухъл). Над тях е бетонна плоча и подпокривно пространство без изолация. Преди да ги налепя тавана беше завъдил мухъл, което е нормално(парите кондензират по студената плоча). Вентилацията е едно малко вентилаторче от 17лв плоскостите са от най евтините от практикер май бяха 5лв 2 квадрата. Не казвам че това е най-доброто решение, но със сигурност е най евтиното (за него момент ме устройваше напълно). :-D
Тани - модератор
А вентилатора заедно с плоскостите ли го сложи?
MMIel - специалист
Прав си, че трябваше да уточня това в горния пост. :)
Сложих първо вентилатора, но като видях, че отново има конденз по тавана реших да направя тая уж временна изолация(за това и не е боядисано), която вече 2 години и половина е на тавана. Иначе мисля да слагам гипсокартон с изолация, но бая се проточи във времето. Пари и време никога не ми стигат. :-D
marnik - специалист
На моя таван му сложих и паната вече. Това е резултата.

Прикачен файл

16082011575.jpg
boreto1 - специалист
Екстра си е не му се фтелявай толко :)
Най доброто решение си остава ПВЦ хънтара ;-)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Какъв таван за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: