Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
pamir - напреднал
Здравейте, искам да направя възможно най-евтина хидроизолация на гладък бетонен покрив на склад, и един приятел ме посъветва да го залея с асфалт. Тъй като всички останали неща които проучвах са свързани с немалки разходи.

Покрива няма достъп до пряка слънчева светлина.

Имате ли опит с подобно нещо, смятате ли че ще свърши работа?
sim40 - напреднал
Аз само съм гледал, но ми се струва,че трябва да сложиш и нещо друго освен асфалта.Виждал съм да слагат някакво рехаво бяло платно ,явно за заздравяване на асфалта и да не се напука от топлинното разширение.Един съсед навремето си изкърпи пода на старото полско фиатче с такова платно и асфалт,но незнам платното как се нарича.Нека специалистите да кажат.
bat_al_a - специалист
Битума, на който ти казваш асфалт, ако не е пластифициран с някакви каучуци, били SBS, Латекс или каквито и да е др. не е най-добрия метод за изолация, след време се напуква и натрошава, на теб може да ти "помогне" това, че няма да е под влияние на УВ лъчи, може и да изкара някоя и др.година, но го умрежи с плат(геотекстил), заздравява покритието. И ако можеш, когато полагаш последния слой битум, докато не е изсъхнал, посипи отгоре му бял пясък, филц или нещо такова, излишното като изсъхне го помиташ, допълнително защитава изолацията :)
pamir - напреднал
bat_al_a написа:
Битума, на който ти казваш асфалт, ако не е пластифициран с някакви каучуци, били SBS, Латекс или каквито и да е др. не е най-добрия метод за изолация, след време се напуква и натрошава, на теб може да ти "помогне" това, че няма да е под влияние на УВ лъчи, може и да изкара някоя и др.година, но го умрежи с плат(геотекстил), заздравява покритието. И ако можеш, когато полагаш последния слой битум, докато не е изсъхнал, посипи отгоре му бял пясък, филц или нещо такова, излишното като изсъхне го помиташ, допълнително защитава изолацията :)
Значи разбирам, че варианта асфалт е доста по-сложен, отколкото си го представях.

Когато правих басейн, сложих еднокомпонентна хидроизолация под плочките, не си спомням името й, започваше с Изо-.... нещо си, струваше около 50 лв за 25 кг, мажеше се с четка двуслойно, и до момента върши добра работа. Това може ли да свърши работа и за покрива, без да слагам друго нещо върху нея?
stiv1961 - майстор
Може би Изофлекс?Аз на басейна ползвах Акрофлекс-също много добра хидроизолация
pamir - напреднал
stiv1961 написа:
Може би Изофлекс?Аз на басейна ползвах Акрофлекс-също много добра хидроизолация
Наистина не си спомням името, не беше точно от тези, но се чудя дали ще свърши работа и за покрива...
ISOMAX - специалист
pamir: Най-добре е да се ориентирате просто към студена течна хидроизолация за покриви. Това за което говори sim40 са наши продукти, с които през годините хората откриха че освен за покриви са и много подходящи за антикорозионно покритие на подовете на съветските возила.

Повече информация.
pamir - напреднал
ISOMAX написа:
pamir: Най-добре е да се ориентирате просто към студена течна хидроизолация за покриви. Това за което говори sim40 са наши продукти, с които през годините хората откриха че освен за покриви са и много подходящи за антикорозионно покритие на подовете на съветските возила.
Може ли само да ме ориентираш в тези продукти, защото са много на тази страница - кое ще ми трябва и как е като цена на кв. м.?

Мерси предварително.
Tsilkov - майстор
Не знам аз ли не съм в час :? ,ама що ми се струва най-евтино и изпитано битумна хидроизолация с посипка лепната с горелка.Изолацията е 6 лева квадрата и още 1 лев за тоя с горелката.Ако имаш парички слагаш два пласта.После защитно покритие с филц ,или алуминиева пудра е 3 лева на квадрат.

Тема "Хидроизолация с асфалт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: