Напишете въпрос свързан със санирането.
След като не е удачно писането на лични съобщения от моя страна, ще ви помоля специално да изпратите текста по-долу до потребителя Ви stivemaster, тъй като след изчитане на стотици мнения във форума Ви, като потребител се интересувам конкретно от неговото мнение!
Надявам се това да не противоречи на политиката Ви :) .

"Здравейте,
моля за оценка на решението си за система външна топлоизолация на панелно жилище:

1. EPS обикновен 10 см на Баумит
2. Лепило и шпакловка Старконтакт на Баумит
3. Мрежа на Баумит/Вебер
4. Грунд на Вебер
5. Силикатна мазилка на Вебер
6. Дюбели

Очаквам критики ако виждате възможност за оптимизация.

:
1.Варианта да смесвам на Вереб и на Баумит продуктите какви минуси може да има и по добре ли е например всички материали да са на Вебер (иска ми се силикатната мазилка да е на Вебер, защото ми се струва че е по-добра, а и като цена май ще е по-изгодна)
2. 8 см. графитен EPS еквивалентен ли е с 10 см обикновен (ако и двата са на Баумит например) - имам един участък в който ми пасва само до 8 см. от материала
3. Има ли значение какви дюбели ще се използват - т.е. да ги закупя ли от магазина за крепежни елементи в квартала или отново да са на Баумит/Вебер и кой вид по-точно, защото Баумит например предлагат около 5-6 вида.

Тъй като трябва да взема решение до 24 часа , най-бързите съвети ще са от най-голяма полза . "
Тани - модератор
bashmaistor написа:
1. EPS обикновен 10 см на Баумит
Доколкото знам Баумит поръчват EPS за България от Аустротерм, но цената на Аустротерм е по-ниска
2. Лепило и шпакловка Старконтакт на Баумит
След като ще ползваш обикновен EPS и ще слагаш дюбели се обезсмисля ползването на скъпо лепило. Със същия успех може да ползваш Дуокантакт на Баумит, а и цената му е доста по-ниска.
3. Мрежа на Баумит/Вебер
За мрежата мисля , че няма значение коя марка е .Която е по-тежка от двете марки е по-добра.
4. Грунд на Вебер
5. Силикатна мазилка на Вебер
За грунда и мазилката ще се въздържа от коментар за да не те подведа нещо!
6. Дюбели
Дюбелите се избират в зависимост от основата. Дължината им също.

7.Ъгли и водооткапи - Препоръчително е да са от реномиран производител.Дюбелите също. Аз бих заложил на Баумит. Линейните разширения са съобразени с останалите продукти от системата, а и остаряването на материала също!


Очаквам критики ако виждате възможност за оптимизация.

:
1.Варианта да смесвам на Вереб и на Баумит продуктите какви минуси може да има и по добре ли е например всички материали да са на Вебер (иска ми се силикатната мазилка да е на Вебер, защото ми се струва че е по-добра, а и като цена май ще е по-изгодна)
2. 8 см. графитен EPS еквивалентен ли е с 10 см обикновен (ако и двата са на Баумит например) - имам един участък в който ми пасва само до 8 см. от материала

При положение , че му дават 20% по-добра топлоизолация , ще има приблизително същите топлоизолационни свойства като 10см обикновен!
3. Има ли значение какви дюбели ще се използват - т.е. да ги закупя ли от магазина за крепежни елементи в квартала или отново да са на Баумит/Вебер и кой вид по-точно, защото Баумит например предлагат около 5-6 вида.

Тъй като трябва да взема решение до 24 часа , най-бързите съвети ще са от най-голяма полза . "
Забравил си да пишеш от къде си!
Ще ми кажеш ли предимството да имаш едно мнение , което никой не го е ревизирал , пред няколко , които са стигнали да консенсус?

Каква е гаранцията , че stivemaster ще влезе във форума следващите 24 часа?
torbalan - Дървен философ
топлоизолационните материали имат почти еднакви свойства...

където ти пасва 8 см. просто слагаш осем сантиметра и толкоз... не му се притеснявай чак толкова :)
ако искаш сложи си графитения, че да си по-спокоен...

EPS - виж този на баумит колко тежи на кубик - и всеки друг EPS с горе-долу същата тежест, ще има абсолютно същите свойства...
с две думи - ако има чалъм да купиш по-евтин материал - хич не се притеснявай...

мрежа и лепило - и аз мисля, че не е необходимо да се хвърляш на скъпи :)

поискай оферта от НИТЕРА - лично аз съм много доволен и от цените им и от качеството на материалите, които предлагат :)
Tsilkov - майстор
Ламбдата на обикновенния Austrotherm F е 0,038 W/mK ,а на графитния Austrotherm F Plus е 0,031 W/mK.Това означава че 10 см. обикновен ще има коефицент на топлопреминаване k=0,38 W/m2K ,а 8 см. графитен k=0,3875 W/m2K.Коефицента на топлопреминаване означава колко вата ще бягат през стената ти за всеки квадратен метър от нея при разлика между вън и вътре един градус.Което значи ,че 10 см. обикновен е една идея по-добре от 8 см. графитен :)
Това в сефрата на физиката.Според мен на практика си слагай 10 см. графитена.Не виждам смисъл при условие ,че ще даваш пари за лепило,мрежи ,дюбели,мазилка да спестиш 2-3 лева на квадрат от съществената част на системата - топлоизолацията.На практика това което до скроро се считаше за стандарт(а и сега се прави масово) 3-5 см. изолация си е живо даване на пари за нова мазилка ,а изолацията е повече за подложен пласт :?
К А Я - специалист
Обикновеният и графитеният на астротерм ги дават с една и съща блътност - 15 , така че на практика би трябвало да имат еднаква изолираща способност.Най съм недоволен от ЕПС на Астротерм не постоянно качество- има партиди където плътността определено е под 15.
Добре е мазилка и грунд да са от един производител-двете са съобразени да се ползват заедно.
При равни стени по-добре е да се ползва пяна за топлоизолации вместо сухи лепила.
Дължината на анкерите /дюбелите/ изберете така, че 3-4 см. да захванат в здрава стена.Т.е. ако има мазилка трябват по-дълги съобразно дебелината на мазилката.
stivemaster - майстор
Само да вметна нещо важно докато говорите за ламбди и свойства - ако имате като мен възможност да се запознаете отблизо с производството на пенополистирол (в България) и странните компромиси на които са склонни нашите производители тогава .... Ама да говорим по същество , когато едно пенополистиролно производство не продава отпадък и няма собствено производство на продукт съдържащ отпадъка то веднага възниква съмнение къде отива отпадъка ? Интереса ми ме отвежда до отговора - ами отива вътре в следващата продукция #-o Тука изобщо няма да се спирам на качествата на готовата продукция ,у нас кой изобщо мери обявените стойности по декларация от производителя?
Най ме натъжи (познанието носи печал - Еклесиаст) елементарния и евтин но за сметка на това невероятно изглеждащ като резултат начин за оцветяване на пенополистирол и получаването на фамозния продукт нарицателно "Неопор" :prayer: Няма да споменавам марки и точния продукт само ще кажа че "оцветителя" се намира във всеки магазин за бои най трудното е в това че сив цвят няма почти никъде - просто на никой не му трябва сиво.
Дано не съм ви натъжил достатъчно но така тъжно ми стана си спомням когато видях как от едни и същи кутии вадят сирене опипват го на твърдост оглеждат го на цвят и вид и му измислят тавата с цена от 3 лв. до 10 лв. и най различен производител ужким.

Тема "Избор на материали за топлоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: