Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
pamir - напреднал
Фло написа:
Най-тънко като цена за хидроизолация на бетонов покрив може да излезе полиуретановия салам от 9 лв. за 600 мл.,разреден с малко бензин примерно 100-300 мл. дотолкова, доколкото пастата да стане подходяща за нанасяне с валяк или четка и това да отиде за 3-4 квадрата за 2 ръце.
Като полиуретанова паста нещо подобно на това ли имаш в предвид - PU 15 - което е 9.60 лв за 600 мл? -
http://www.maxim.bg/emfi/promotion.htm

И също да питам възможно ли е, вместо с бензин, да се разреди с нафта, тъй като бензина си е по-опасен за работа?
Фло - специалист
pamir написа:
Фло написа:
Най-тънко като цена за хидроизолация на бетонов покрив може да излезе полиуретановия салам от 9 лв. за 600 мл.,разреден с малко бензин примерно 100-300 мл. дотолкова, доколкото пастата да стане подходяща за нанасяне с валяк или четка и това да отиде за 3-4 квадрата за 2 ръце.
Като полиуретанова паста нещо подобно на това ли имаш в предвид - PU 15 - което е 9.60 лв за 600 мл? -
http://www.maxim.bg/emfi/promotion.htm

И също да питам възможно ли е, вместо с бензин, да се разреди с нафта, тъй като бензина си е по-опасен за работа?
Не подобно ,ами същата паста! Позвал съм PU 50 и PU 40,разреждат се с бензин до колкото си искаш.Разреждал съм го и с разредител АМВ ,но съхне по-бавно от бензина. За разреждане с нафта не съм пробвал защото ми се струва,че въобще ще има проблем със съхненето и това пречи за втора ръка.
Пастата има обем 600 мл.,но тежи 800 грама.,разредена примерно със 100-200 мл. бензин,може да получиш покривност на 3 квадратни метра с дебелина на слоя 3 мм.което е повече от добре в сравнение със другите готови течни хидроизолации и като цена и като качество!
pamir - напреднал
Фло написа:
Пастата има обем 600 мл.,но тежи 800 грама.,разредена примерно със 100-200 мл. бензин,може да получиш покривност на 3 квадратни метра с дебелина на слоя 3 мм.което е повече от добре в сравнение със другите готови течни хидроизолации и като цена и като качество!
Добре, като получим приблизително 1 л паста с бензин, би трябвало на 3 кв.м. да направи пласт с дебелина около 0.3 мм (не 3 мм), но може би и това ще свърши работа?

И още нещо - върху така нанесената изолация, може ли да се ходи, не ежедневно, а когато се наложи - разваля ли се покритието?

Върху разните видове изолации като Акрофлекс, Акуамат флекс, Изофлекс и прочие може ли да се стъпва?
jekasus - майстор
viewtopic.php?f=20&t=23394
ISOMAX написа:

Относно устойчивостта на "море, слънце и женски токчета", мога да коментирам единствено нашия продукт, който е използван при ремонта на всички тераси на комплекс "Арбанаси палас" (около 500 кв.м.), където често има мероприятия, коктейли, фотосесии за мъжки списания и е доказано, че няма проблем с износване и токчета. :) Същото важи и за няколко черноморски хотела.!
bat_al_a - специалист
Върху разните видове изолации като Акрофлекс, Акуамат флекс, Изофлекс и прочие може ли да се стъпва?


Направо си ходя отгоре, едната моя тераса е с такова покритие слагам маси, столове лятото, няма проблем с изолацията.
Фло - специалист
pamir написа:
Фло написа:
Пастата има обем 600 мл.,но тежи 800 грама.,разредена примерно със 100-200 мл. бензин,може да получиш покривност на 3 квадратни метра с дебелина на слоя 3 мм.което е повече от добре в сравнение със другите готови течни хидроизолации и като цена и като качество!
Добре, като получим приблизително 1 л паста с бензин, би трябвало на 3 кв.м. да направи пласт с дебелина около 0.3 мм (не 3 мм), но може би и това ще свърши работа?

И още нещо - върху така нанесената изолация, може ли да се ходи, не ежедневно, а когато се наложи - разваля ли се покритието?

Върху разните видове изолации като Акрофлекс, Акуамат флекс, Изофлекс и прочие може ли да се стъпва?
Може ,обаче условието беше,цитирам:"Здравейте, искам да направя възможно най-евтина хидроизолация на гладък бетонен покрив на склад, "
Ходенето вече става много скъпо,трябва си дебел слой,отделно специален текстил и поне 3 ръце.
pamir - напреднал
Здравейте, в крайна сметка отидох до Бриколаж и там нямаше почти никакъв избор, та взех "Хидропласт-Т" на фирма MULTIIMPEX - на който пишеше че бил точно еластична хидроизолация за покриви с много добро сцепление и прочие. Струваше 130 лв за 50 кг - мисля че е почти същото като цена колкото полиуретановата паста плюс бензина - но поне е готово за употреба.

Ако имате някакви впечатления, може да споделите.
atanasov2004 - специалист
Привет и от мен.Аз също правих "изолация" на плоча.По съвет на "патило" - на гаража е 50 кв.метра-гараж и стая "винарска изба" :-D . Плочата има наклон и при дъжд ня-
ма проблем, но при сняг когато натрупа и се топи бавно-почва да капе на едно место.,
отделно напролет виждам ситна бяла плесен, която пада по мен и колата.
Та : трябват Ви - асфалтов битум и валяк или голяма твърда четка и 2 часа време и още
24часа хубаво време :) После купувате: ХЛОР-КАУЧУКОВА БОЯ-ПЪТНА МАРКИРОВКА,бяла
или жълта,проводстово на Русе, пак валяк или четка с дълга дръжка и един слънчев
следобед и две три-кутийки бира :) Така за около 200лв, си правите сами каквото трябва
Искаха ми 850лв :shock: за изолация с посипка 4мм и асфалтов битум....
pamir - напреднал
Мина повече от половин година, вече мога да споделя и впечатления - първата бака Хидропласт-Т, която нанесох, беше с бяла на цвят изолация и до момента е идеална, не е мръднала.

Втората бака, която купих, понеже не стигна първата, беше със синя на цвят изолация, и вече се изрони. Странно защо, всички други условия са еднакви. Добре че е на съвсем малка площ.
nfilipov - помощник
pamir написа:
Здравейте, искам да направя възможно най-евтина хидроизолация на гладък бетонен покрив на склад, и един приятел ме посъветва да го залея с асфалт. Тъй като всички останали неща които проучвах са свързани с немалки разходи.

Покрива няма достъп до пряка слънчева светлина.

Имате ли опит с подобно нещо, смятате ли че ще свърши работа?

Здравей

Аз и баща ми направихме хидроизолация с асфалт (този който е на буци и се разтопява )на нашия покрив (190m2)на вилата който е от бетон . Тази година по план график слагаме и асфалтова хартия (от старото материал :-D ) нагряваме и полагаме.

Така ,че ако имаш асфал на буци използвай него (топиш и добавяш нафта да го разредиш и нанасяш).Всичко друго е трошене на пари.И пак повтарям ако имаш асфалт на буци иначе другите методи ще ти излезнат по евтини.

Тема "Хидроизолация с асфалт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: