Връзката между 2 свята
perko - специалист
Здравейте,
Събота след обяд ще се лепят плочки в коридора, около 7м2. Лошото е, че на другия ден по обяд вече трябва да може да се стъпва по тях. Коридора е на приземен етаж в къща и ще е доста хладно, та не знам дали ще стегне достатъчно лепилото за 16-17 часа. Имам Adinol Rapid, ускорител за бетон, дали мога да добавя малко към теракола, за стегне по-бързо?Ако има и други идеи, давайте насам.
Фло - специалист
perko написа:
Здравейте,
Събота след обяд ще се лепят плочки в коридора, около 7м2. Лошото е, че на другия ден по обяд вече трябва да може да се стъпва по тях. Коридора е на приземен етаж в къща и ще е доста хладно, та не знам дали ще стегне достатъчно лепилото за 16-17 часа. Имам Adinol Rapid, ускорител за бетон, дали мога да добавя малко към теракола, за стегне по-бързо?Ако има и други идеи, давайте насам.
Други идеи: вариант 1-калциев хлорид,вариант 2- водно стъкло или пък вариант 3-натриева основа/сода каустик/ ,вариант 4-смес от първите 2 варианта 1:1, в дози от по 200-250 гр. на 25 кг лепило.Първо наливаш водата по рецептурата от опаковката на лепилото ,добавяш да речем водното стъкло или пък калциевия хлорид ,разбъркваш добре и после лепилото.Поначало на опаковката пише да не се използват добавки така,че риска си е твой.Обикновенно при умерено дозиране няма проблеми
torbalan - Дървен философ
perko написа:
Здравейте,
Събота след обяд ще се лепят плочки в коридора, около 7м2. Лошото е, че на другия ден по обяд вече трябва да може да се стъпва по тях. Коридора е на приземен етаж в къща и ще е доста хладно, та не знам дали ще стегне достатъчно лепилото за 16-17 часа. Имам Adinol Rapid, ускорител за бетон, дали мога да добавя малко към теракола, за стегне по-бързо?Ако има и други идеи, давайте насам.

добави цимент...
svetliopi44 - Чирак...
Нищо не слагаи ,ако е на гребен може спокйно да се ходи по него на другия ден.
Колко по хладно ??? Ако е над 10 гр и няма влага няма прблем.
perko - специалист
Ок, няма да рискувам. Ще си ползвам чисто лепило за плочки без добавки.
Пък ако не е стегнало - ще спиме още една вечер при родата :)
рашкета - специалист
Перко не бой се.Послушай Светльо.Аз лятото лепя една стая от вратата към терасата и после си излизам по първия ред.Естествено единствено ако е на гребен.
Чаро - Акълия
Ако пък много те е страх, налепи ги с лепило без добавки- както си му е реда и просто сложи в/у плочките някаква талпа, врата или каквото имаш под ръка. Мостчето ще разсейва натиска при ходене. Но и аз съм на мнение, че няма да има ядове.
Не влизай във филми.
jekasus - майстор
При пълнеж наистина може да не стегнат, ако студено, една "духалка" ще реши този проблем. При "гребен" е казано вече.
perko - специалист
Ми, наредихме само един ред :) понеже пода се оказа по-крив отколкото си мислех. Сега ще се прави още една замазка и след това чак ще се лепят плочките. Но, при пълнеж от около сантиметър, не беше стегнало лепилото за 24 часа. Като пипнеш отстрани и е меко още. Може би и това, че замазката е от миналата седмица също оказва голямо влияние. По-добре бавно и хубаво, отколкото да ме е яд след това всеки път като мина по коридора.

Тема "Добавка за бързо свързване в теракола?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: