Мнения и въпроси за хола
release - специалист
предстои ми ремонт на хола но тавана е пожълтел от цигарения дим и се опасявам че като го боядисам ще избие на боята
някакви съвети как да постъпя ?
FMaster - специалист
Ползвай качествен латекс!
toni_g79 - специалист
viewtopic.php?f=25&t=35062
Има петна ,които и най-скъпия латекс не може да спре, да избиват :)
housedoktor - майстор
ако успееш да намериш-измий с трисодиум фосфат ,ако не потърси грунд за блокиране на петна,ако и това не намериш -измиване с топла вода и сапун,после грунд и латекс
toni_g79 - специалист
housedoctor-кажи ми моля те за различните приложения на трисодиум фосфата,за които знаеш.Понеже никога не съм го ползвал,а видях,че го споменаваш на няколко пъти?
Аз ще кажа какво знам за приложението на оксаловата киселина-става за миене на ръждиви петна,най-вече там където има поливане на райграс ,другото му много добро приложение е за избелване на старо дърво(нещо,като алтернатива на миенето с високо налягане,с белина и вода)
housedoktor - майстор
toni_g79 написа:
housedoctor-кажи ми моля те за различните приложения на трисодиум фосфата,за които знаеш.Понеже никога не съм го ползвал,а видях,че го споменаваш на няколко пъти?
Аз ще кажа какво знам за приложението на оксаловата киселина-става за миене на ръждиви петна,най-вече там където има поливане на райграс ,другото му много добро приложение е за избелване на старо дърво(нещо,като алтернатива на миенето с високо налягане,с белина и вода)
Не съм го срещал по магазините в България ,в Aнглия е под името "sugar soap",в щатите май му казват TSP.Широко се използва за почистване и обезмасляване,като цена е много евтин а като ефективност добър .Ако някой се интересува от химия -мисля ,че в you tube имаше клип как се прави.Нанася се с четка след разреждане в необходимата пропорция. Сега проверих ,4е правилно е да се изписва тринатриев фосфат
( Na3PO4)
p.s. Чувал съм и за измиване със слаб разтвор от амоняк ,но не бих го пробвал :)))
Според мен рядко се налага да се използва "тежка артилерия" в по-вечето случаи топла вода +сапунен препарат е достатъчно
пон ное 28, 2011 1:07 pmhousedoktor написа:
toni_g79 написа:
housedoctor-кажи ми моля те за различните приложения на трисодиум фосфата,за които знаеш.Понеже никога не съм го ползвал,а видях,че го споменаваш на няколко пъти?
Аз ще кажа какво знам за приложението на оксаловата киселина-става за миене на ръждиви петна,най-вече там където има поливане на райграс ,другото му много добро приложение е за избелване на старо дърво(нещо,като алтернатива на миенето с високо налягане,с белина и вода)
Не съм го срещал по магазините в България ,в Aнглия е под името "sugar soap",в щатите май му казват TSP.Широко се използва за почистване и обезмасляване,като цена е много евтин а като ефективност добър .Ако някой се интересува от химия -мисля ,че в you tube имаше клип как се прави.Нанася се с четка след разреждане в необходимата пропорция. Сега проверих ,4е правилно е да се изписва тринатриев фосфат
( Na3PO4)
p.s. Чувал съм и за измиване със слаб разтвор от амоняк ,но не бих го пробвал :)))
Според мен рядко се налага да се използва "тежка артилерия" в по-вечето случаи топла вода +сапунен препарат е достатъчно
Здравей, видях че имате опит с това. Нанесох се в апартамент в който е пушено много и мирише на цигари. Хазяйна беше прясно боядисал с латекс (стените били жълти), но миризмата е още силна. Идва от стените. Четох че трябва да се третират точно със такъв Трисодоум Фосфат. https://experthometips.com/how-to-get-r ... acco-odour
Търся фирма, която да ми го предложи като услуга. Тоест измиването на стени и таван с цел махането на миризмата. Понеже живеем там, се чудех също дали няма да е вредно да се диша и дали няма да раствори белия латекс? Моля за препоръки.?
Мерси

Тема "въпрос за таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: