• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Здравейте,
реших да шпакловам стените на една стая с теракол.
Въпроса ми е каква е технологията за това. Преди време в нас имаше майстор, който го прави и си спомням, че след нанасяне го заглаждаше с маламашка с някаква гъба, за да извлече блажния слой отвън.
След нанасянето на теракола след колко време да го заглаждам?
EDI - майстор
Карай си с циментова шпакловка, остави лепилото.
IJAN - специалист
Че какво му е на лепилото особено ако се имплантира стъклофибърна мрежа.Става бетон стената,особено ако се рони мазилката-и след това върху такава здрава основа можеш да полагаш каквото искаш.Преди това те съветвам да грундираш с дълбокопроникващ грунд.Това при положение ако искаш да заздравиш предишната мазилка на стената.С теракола няма да стане гладко.Ако искаш само да я изгладиш-както Еди спомена.
svetlio_73 - напреднал
първо дълбокопроникващ грунд после стъклофибърна мрежа на две ръце лепило и след това
караш финно/шлайфаш/;боядисваш и гаранция за дълготраиност във времето УСПЕХ... :o :o :o
torbalan - Дървен философ
у дома така направихме едната стая, в която хоросановата мазилка на места беше полуразрушена...

първо с теслата накълцахме всичко, където беше калпава мазилката си падна... големите петна с хоросан ги изравнихме...
след това шпакловане с лепило за плочки...
и накрая финно с гипсова шпакловка...
mitko414 - специалист
Каква е причината да не шпакловаш с гипс, както между другото си е редно?
torbalan - Дървен философ
след лепилото - основата изглежда по-здрава :)
поне аз така си мисля...


не знам до колко е вярно обаче :)
Spokoiniq - майстор
Циментова или гипсова шпакловка, теракола не е за такъв тип покритие, полимерите в него са за лепене.Да не говорим за цената на цим. шпакловка спрямо тая на лепилата за плочки.Имам чувството, че откакто е измислен теракола всеки го ползва като пенкилер...адски грешно...
MASTER - специалист
Освен всичко - в БГ може да се шпаклова с "теракол" :-D :-D само защото лепилата са доволно калпави (евтини)

Ако е с истинско еластично лепило за външна употреба - шпакловането е мисия импосибъл - все едно се опитваш да шпакловаш с дъвка :rolleyes:
Genesis - специалист
Аз съм много за шпакловане с теракол и мрежа.
  • 1
  • 2

Тема "Шпакловане с теракол на хоросанова мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: