• 1
  • 2
Връзката между 2 свята
gizdo - специалист
Здравейте,
живея в 3 етажна къща и стълбището е на гол цимент.
Искам да го "облека" с нещо прилично и културно. Миналата година на площадката на втория етаж си налепих сам гранитогрес. Иска ми се и стълбите да бъдат със същия гранитогрес. Има го наличен в склада, но незнам като изпълнение дали ще стане добре.
Има ли някой опит с лепене на гаритогрес на стълби и ще стане ли добре?
Има ли някаква друга алтернатива за обличане на стълбите, някакви готови " Г " образни модули, които да обличат цялто стъпало или нещо подобно?
Очаквам предложения и интресни идеи.
Поздрави,
mim - специалист
има готови стъпала или по поръчка от гранитогрес, но вероятно няма да е същия
има стъпала от мрамор, варовик, гранит и всякакви други естествени камъни
има естествени дървесини
има дори ламинат
мозайка
и изобщо всичко което хората са измислили, че може да се стъпва по него
gizdo - специалист
Тези варианти с готовите модули по- евтино ли излизат от лепенето с гранитогрес и по- хубаво ли става?
kuuuuuul - майстор
Ето как направих моите стълби,ако ти хареса действай,това е най евтиния вариант.

Прикачен файл

101_0849.jpg
101_0849.jpg (74.74 KиБ) Видяна 18746 пъти
gizdo - специалист
Това си е нормален гранитогрес, нали?
Супер е, харесва ми. Сам ли го слага или си търси майстор?
kuuuuuul - майстор
Да,нормален е,но не от най-тънкия.Аз си правя всичко сам :!:
viewtopic.php?f=15&t=14712
Щом площадката вече ти е готова трябва да подведеш нивото от нея и с необходимата замазка да направиш всички стъпала еднакви,при лепенето обърни особено внимание на челата,да не остават никакви кухини.
gizdo - специалист
Не съм прави замазка на площадката. Директно върху цимента как си беше самао намазах с грунд и нивелирах с лепилото. Стана доста равно. Незнам сега като се тръгне по стълбите дали няма да трябва замазка?
kuuuuuul - майстор
Главната цел е всички стъпала да са ти еднакви,за да ти е лесно лепенето основата трябва да е идеално подготвена.Обърни и повече внимание и старание и ще ме споменаваш :partyman:
Прикачен файл:
P1030213.JPG
Ето и нашите стълби, които правим в момента. Нашата цел бе фугите да са по-малко, отпадъците също, цената да е добра- затова сме използвали гранитогрес с размери 60/60. Противно на всички стандарти за лепене стъпалата ги лепим последователно, т.к. на 2-я етаж се живее и е малко трудно да се "прелита" нагоре.

Прикачен файл

P1030209.JPG
Виж как изглежда стълбище с PVC настилка

Прикачен файл

s.jpg
s.jpg (39.01 KиБ) Видяна 18289 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Гранитогрес на стълбище?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: