Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Stanimir - напреднал
Регистрацията е на мъжът ми,но искам да задам въпрос...Та мисълта мие такава-майка ми прави ремонт на къщата си и понеже отвън е красиво измазана,а и няма достатъчно пари,иска да сложи само вътрешна изолация на стаите.Според мен е по-добре външна,но не съм специалист.Кажете ще сгреши ли или е добре да го направи?
:? Благодаря предварително! :?:
velsi - Почетен майстор
Остава да уточниш с какво се отоплява и ще ти кажем.
Stanimir - напреднал
Засега ще отопляваме с ел.радиатори :sad: Става въпрос за етаж,който ползваме само като сме повече хора,по празници...
velsi - Почетен майстор
В такъв случай аз бих сложил вътрешна изолация.
Palawnik - специалист
Подкрепям velsi. Когато помещението ще се използва рядко - както в това случай е по-добре да е вътрешна изолация. Ако е външна тухлите имат определен акумулиращ ефект и ще им трябва известно време да се стоплят. След това няколко дни ще излъчват, но вие вече няма да сте там.
При вътрешната изолация помещението ще се стопля бързо и след това ще изстива бързо, но вие вече няма да сте там.
Stanimir - напреднал
А ако след време решим да сложим и външна изолация,ще може ли ,защото съм чувала,че не можело и двете или не е така? :?
И още нещо да ви питам-първият ни етаж е изцяло построен от камък.Преди стените бяха облицовани с дъски,но ги махнахме и сега се чудим какво да сложим на стените.Но искам да е залепено,за да не се въдят мишки и да изолира....Помагайте,че хич не разбирам от тез неща :?:

Тема "Вътрешна изолация или...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: