Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
shadowman - майстор
Пиша при къщите, че неможах да видя точен раздел.
Имам малък цех и съм под наем та се замислих какво трабва да се направи колко ли би струвало това удоволствие. бихте ли ми казали как излиза най-евтино, дали ще се строй с тухли или с готови панели? Сега цеха е 110 квадрата и става, но ако ще се строи (след време) може да е по-голям, височина около 3,5 метра.
boreto1 - специалист
Метална конструкция -за стените бетонови тухли ,изолация отвън и на тъвана картон с вата-правиш си една стаичка за офисче и си ти.(Направи го по- височко ,че тея с тез изисквания дет ги менят постоянно не се знае нищо)
Фло - специалист
Бетоновите тухли,повече познати като оградни блокчета не стават за законен строеж ,освен ,ако са произведени съгласно стандарт БДС/ EN 771-3 ,което се удостоверява от производителя с Декларация за съответствие и Протокол от първоначално изпитване. В случай,че имат съответните документи може да се използват за строеж,но за цех,ако трябва и да се измазва и топлоизолира, цената ще отиде към 40 лв. за труд и материали на квадратен метър. Това е съизмеримо като цена с термопанелните сандичи с полиуретанов пълнеж- 32 лв на квадрат и труд от 8 лв на квадрат.Цената на металната конструкция и в двата случая е еднаква.Големите вериги хипермаркети са строени с такива панели и ако имаше далавера с бетоновите тухли щяха да ги предпочитат,обаче не са!
Tsilkov - майстор
И аз ти препоръчвам сандвич панелите - изпитано и ефикасно точно за такива случеи.Като цена и време също са ти по-евтини.Тухлите освен от топлоизолация се нуждаят и от противоземетръсни пояси и мазилка от вътре.Ако искаш ми прати мейл да ти пратя снимки.
Ето ти и няколко линка да видиш за какво става въпрос:
http://paneli.kingspan.bg/sandvic-paneli-18930.html
http://www.technopanel.com/
http://www.trimo.bg/produkti/
http://www.strimona.net/
Това далеч не са всички фирми които се занимават с панели - псукам ги защото сайтовете са им по-подробни.
schuldiner - майстор
На първо търсене излезе 300 кв. м. ново хале холандски тип (дъговидно) за 16000 лв. Старо се намира и на цената на скрап, но трябва доста обикаляне или познанства с изкупвачите на скрап. Прегледах няколко предложения за 200 кв.м. при цена 6-8000 лв., но може и по-евтино.
Оттам нататък фундамент, настилка и сглобяване - не мога да кажа ориентир, но не е кой знае какво... 30-40 кубика бетон, малко желязо и бригада 4 човека десетина дена...
Вариантите за топлоизолация са наистина много и най-разнообразни. Аз съм си направил вътрешно разделение на отопляема и неотопляема част, като отопляемата е масивна двуетажна постройка от тухли и ст.б. плоча вътре в халето - 100 кв. м. работилница и още 100 горе като офис. Останалото е склад.
Понеже халето го ползвам вече 17 години, мога да кажа, че излезе евтино, не изисква никаква поддръжка и е доста функционално.
boreto1 - специалист
Говорим за най-евтино и не ми се спори кое е по-евтино (панели или б.тухли).Имам приятели които си направиха цеховете тъка и им излезе с 5-6000 лева по-ефтино тва е .Единият цех е в обеля и е за дограми,другият пак там но е дърводелски цех,знам им историята и т.н. колко мъка до като изчислят как е най-евтино .С панели е най-бързо не ефтино
boreto1 - специалист
schuldiner написа:
На първо търсене излезе 300 кв. м. ново хале холандски тип (дъговидно) за 16000 лв. Старо се намира и на цената на скрап, но трябва доста обикаляне или познанства с изкупвачите на скрап. Прегледах няколко предложения за 200 кв.м. при цена 6-8000 лв., но може и по-евтино.
Оттам нататък фундамент, настилка и сглобяване - не мога да кажа ориентир, но не е кой знае какво... 30-40 кубика бетон, малко желязо и бригада 4 човека десетина дена...
Вариантите за топлоизолация са наистина много и най-разнообразни. Аз съм си направил вътрешно разделение на отопляема и неотопляема част, като отопляемата е масивна двуетажна постройка от тухли и ст.б. плоча вътре в халето - 100 кв. м. работилница и още 100 горе като офис. Останалото е склад.
Понеже халето го ползвам вече 17 години, мога да кажа, че излезе евтино, не изисква никаква поддръжка и е доста функционално.
прав си
godho - напреднал
Здравейте! Някой може ли да ми даде ориентировъчна цена на цехче около 150 кв.м. изградено от сандвич панели. Интересува ме цената без бетонната основа. Покрив метална конструкция, стени.Благодаря предварително.Четири метра височина.
tihomir123 - специалист
Как се строи със сандвич панела, имам изградена конструкция. Мисълта ми е първо покрива или първо стените
Как се строи със сандвич панела, имам изградена конструкция. Мисълта ми е първо покрива или първо стените
Последна промяна от tihomir123 на чет юни 21, 2018 9:47 am, променено общо 1 път.
Чираче - майстор
чет юни 21, 2018 9:23 amtihomir123 написа:
Как се строи със сандвич панела, имам изградена конструкция. Мисълта ми е първо покрива или първо стените
Дай няколко снимки на конструкцията. Сам си построих къщата с панели, и мога евентуално да те ориентирам. За кое населено място става въпрос?

Тема "Сграда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: