От мобилни телефони до цифрови камери
mir4oto - специалист
crez написа:
mir4oto написа:
Никой никъде не съм хвърлял, просто предложих да му реша проблема. И тази система е доста далече, като реализация от идеята за рид контакт и магнит. Апропо това с бързовара за течноста за чистачки използвал ли си го, когато колата не се движи а външната температура е поне -10 градуса? :)
Да, работи и то много добре,аз не съм го измислил видях го на един стар мерцедес заводско изпълнение. Ладата 12г. караше така. Казанчето за течността на 2107 е с две помпи за пръскалки, едната за чистачките на фаровете, на мястото на нея го бях сложил.
явно въпроса ми е труден, ще доуточня. Когато колата се движи струята се охлажда от въздуха и тогава пада на стъклото. Но когато стои на място охлаждане почти няма а при загрята течност около 40 градуса а вън -10, какво мислиш че ще ти се случи на стъклото. А има и нещо друго топлата вода зимата замръзва много по - лесно от студената.
inspo - майстор
mir4oto написа:
..... А има и нещо друго топлата вода зимата замръзва много по - лесно от студената.
Тъй като гледам ги разбираш нещата.
Ако може да обясниш. Това само за зимата ли важи или и през лятото топлата вода замръзва по лесно от студената?
Питам защото лятото си изтсудявам студена вода от чешмата. Та ако първо я стопля дали няма да замръзне по лесно после.:-D
mir4oto - специалист
inspo написа:
mir4oto написа:
..... А има и нещо друго топлата вода зимата замръзва много по - лесно от студената.
Тъй като гледам ги разбираш нещата.
Ако може да обясниш. Това само за зимата ли важи или и през лятото топлата вода замръзва по лесно от студената?
Питам защото лятото си изтсудявам студена вода от чешмата. Та ако първо я стопля дали няма да замръзне по лесно после.:-D
Да защото топлата вода се изпарява, ама ако си внимавал в училище в час по физика сигурно щеше да знаеш защо става така. Явно обичаш да експериментираш, действай ! Или хвани някой учебник по физика, този от 8 - ми клас ще ти свърши работа.

По - добре да кипи дейност, макар и безсмислена, от колкото никаква !!! :-D :-D :-D
stiv1961 - майстор
Ето един нагледен пример, със студена вода няма да се получи:
mir4oto - специалист
тази тема не беше ли за ел.брави някакви или стана занималня за невнимавалите в училище :-D ?
inspo - майстор
Подобно съм гледал по дискавъри навремето. В едно предаване мисля, че беше за Оймякон.
Просто колегата от горният пост се е изразил така, че предизвика тази моя реакция.
Иначе при определени условия много неща не са това което са. :-D
lz1tar - специалист
Има олимпийски игри за възрастни запиши я жената,може ида участва,ако си мислиш че само ти се занимаваш с това ОК.
mir4oto - специалист
lz1tar написа:
Има олимпийски игри за възрастни запиши я жената,може ида участва,ако си мислиш че само ти се занимаваш с това ОК.
Не страдам от мания за непогрешимост и уникалност но, бих ти отговорил философски: "Живот на други планети може и да съществува, но не се знае дали е разумен"

Идеята е на този форум, е когато се дава съвет той да е смислен а по възможност и изпълним. Всичко друго, като къв бързовар съм спретнал на ладата в случая се води като спам и ни най-малко помага на този който е отворил темата. Все едно аз утре да питам утре как да си спретна чилър за вкъщи със соларни панели за директно загряване на фреон, а някой да ми говори за лактационния период на овцете щото видиш ли тва било овча идея. :axe:
И да беше казал на човека как и откъде и какво да вземе и как да го свърже, като си толкоз курназ, ще кажеш "ама някой друг път" щото от таз работа изкарваш пари или поне се опитваш но ако си от онези "майстори" след, които остава работа за специалистите, много бих се радвал да се подвизаваш в София, напоследък ми попада точно такъв вид работа.
Цените на Бул кея на Леси са приемливи,но този модел с дистанционните не съм го монтирал и нищо не мога да кажа
ще ме умориш от професионализъм :-D :проба: :partyman:

Да ме прощавате за острия тон и колегата с ладата, ама вече наистина почвам да се дразня от подобни изхождания по проблемите. Ако знаеш и си добър специалист - кажи; ако знаеш но не искаш да кажеш защото смяташ, че ще ти навреди - предложи на ЛС, но ако си чул-недочул и разбрал-недоразбрал по-добре си трай и не ръси простотии.
И накрая и аз да напиша нещо по същество, с което ако колегата отворил дискусията е съгласен, може да се приключи тази тема.
Това с отварянето отдалече, може да се реши по няколко начина: 1.дистанционно; 2.радиочипове 3.радиочипове но за антени с по-голям обхват. И 3-те решения ще ти излязат скъпо дори и сам да си ги монтираш, но дори и да ги монтираш ще ти е неудобно да отваряш вратата докато носиш нещо и са ти заети и 2-те ръце, т.е. трябва да помислиш и за механизъм който да отваря, май много стана а :). Най - простото решение са радиочиповете. А за да ти е удобно да отваряш когато са ти заети ръцете си има много прост начин, преди да хванеш нещото слагаш си халката с ключове и чипа на един от пръстите на едната ръка и доближаваш и все ще можеш да докачиш вратата за да я бутнеш или дръпнеш. Така, че навивай комшиите да си монтирате една система с чипове за по - голямо удобство и сигурност, за сметка на ЕС (етажна собственост). Ако смяташ, че не можеш да се справиш и съм ти отговорил пълно и изчерпателно ми се обади, а ако си ентусиаст драсни едно ЛС, ще ти помогна.
lz1tar - специалист
Докторе,майстор е козата понеже,яде тръни ,а произвежда топчета.Написах кратко и ясно Леси бг.,оттам нататък е на ход Гугъл,фирмата има сайт и електронен магазин какво повече.Явно предлагаш някакви китайски боклуци и се правиш на ударен.Като си толкоз голям"СПЕЦИАЛИСТТТ",защо не обясни на човека че в Конрад(това е магазин,,има го и в София),едноканален модул с дистанционно е 30лв.Имат монтиран елмагнит ,значи от някъде идва 12волта,вярно може да е АС,но това са подробности и задачки за децата от техникума.Какво значи да ти падна в ръцете ,че съм провинциалист и не вдявам.Не се крия под разни никове,написъл съм си инициала,ако въобще знаеш какво е това.Не се изживявай като последна инстанция,най-велик и т.н.Айде 73 88 и наздраве
mir4oto - специалист
lz1tar написа:
Докторе,майстор е козата понеже,яде тръни ,а произвежда топчета.Написах кратко и ясно Леси бг.,оттам нататък е на ход Гугъл,фирмата има сайт и електронен магазин какво повече.Явно предлагаш някакви китайски боклуци и се правиш на ударен.Като си толкоз голям"СПЕЦИАЛИСТТТ",защо не обясни на човека че в Конрад(това е магазин,,има го и в София),едноканален модул с дистанционно е 30лв.Имат монтиран елмагнит ,значи от някъде идва 12волта,вярно може да е АС,но това са подробности и задачки за децата от техникума.Какво значи да ти падна в ръцете ,че съм провинциалист и не вдявам.Не се крия под разни никове,написъл съм си инициала,ако въобще знаеш какво е това.Не се изживявай като последна инстанция,най-велик и т.н.Айде 73 88 и наздраве
Не мога да споделя възхищението ти от подобен майсторлък [-X , тези топчета не са ли познати, като кози барабонки, тор, фекална маса или по народному просто л..на [-( . Може би така е възникнала играта на топчета. Аз пък, като "доктор", ще ти кажа, че може би се чувстваш недостатъчно оценен. Е, хайде да те оставя да си играеш с майсторлъка на козите. :toimonster:

Тема "Идея за автоматична брава на врата на жилищен вход" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: