От мобилни телефони до цифрови камери
toni_g79 - специалист
Темата е стара,но за да не отварям нова,да попитам.Нашите са взели един юпс,сега не мога да му кажа нито марката нито модела,сутринта го разгедах на бързо,и видях,че има изходи за акумулатор.Това означава ли,че задължително трябва да ссложи или може и без него :? Ще служи за помпа на камина....
miroton - майстор
Ако няма в него акумулатор е задължително.
toni_g79 - специалист
miroton написа:
Ако няма в него акумулатор е задължително.
Доста е тежък,та незнам.Довечера ще го погледна пак.Иначе как мога да разбера дали има,погледнах на бързо упътването,но не можах да разбера много-много :?
fox_vt - майстор
Ще разбереш по следния начин-включваш юпс а в контакт и в юпса си вкл телевизора,след това дръпваш кабела на юпса от контакта и ако тв работи значи имаш батерия ако не нямаш.
miroton - майстор
Не се бъзикаи с телевизора,че после да не питаш как се ремонтира.Закачи някоя крушка 100вт.
allen - напреднал
Здравейте, да попитам и аз за проблем с ЮПСа.
Имам следния модел ЮПС: https://www.jarcomputers.com/APC-Back-U ... 8KEALw_wcB
той е на 24 волта и му закачих на мястото на батериите 2 еднакви акумулатора по 44 ампера. Тръгнаха и се зареждат нормално, но като спра захранването на ЮПСа и вентилатора на котела започва много да бръмчи. Иначе ми показва, че ще издържи около 2 часа с тези батерии. Та въпросът ми е може ли да се преработи ЮПСа или да се сложи някакъв токоизправител след него за да работи нормално?
Благодаря!
DundyTheCroc - майстор
УПС-a ти е с модифицирана синусоида, не е за помпи на парно. Те работят, ама бръмчат, греят, а колко ще изкарат божа работа.
allen - напреднал
чет фев 20, 2020 11:04 amDundyTheCroc написа:
УПС-a ти е с модифицирана синусоида, не е за помпи на парно. Те работят, ама бръмчат, греят, а колко ще изкарат божа работа.
Това го разбрах, и написах. Въпросът е дали има начин да се оправи!
sokolov.91 - майстор
чет фев 20, 2020 11:45 amallen написа:
чет фев 20, 2020 11:04 amDundyTheCroc написа:
УПС-a ти е с модифицирана синусоида, не е за помпи на парно. Те работят, ама бръмчат, греят, а колко ще изкарат божа работа.
Това го разбрах, и написах. Въпросът е дали има начин да се оправи!
Има начин, ама не е за всеки. Николов ти е показал моята тема, ама аз тоя ЮПС го правих близо 2 месеца. Иначе става. Изхвърляш всичко без трафа от твоя и си готов. Обаче няма да ти е рентабилно да го караш на 24 волта, а няма и да можеш да го направиш на 12, защото трафа на твоя ЮПС е навит за 24в. Не знам дали ме разбра... По-добре си купи някой друг ЮПС с чиста синусоида за около 200лв. и един як тягов акумулатор и си свиркай. И без това захванеш ли се да преправяш твоя, ако нямаш излишни половината части ще ти излезе горе долу колкото фабричен.

Тема "ЮПС + Акумулатор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: