• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
pipbel - майстор
pe6ohristov написа:
Тези лайсни по края достатъчни ли са
защото аз ще правя и мисля метална скара първо да сложа и с видии да хващам плоскостите за нея

то така се прави
тонито - Грешка.
Дай спецификация да видим как се прави :cool:

И защо трябва да го правим по-сложно (конструкции и т.н.) отколкото е нужно ?
Или просто рефлексите от ГК ти се обаждат.... :-D

Аз преди 6 години сложих по същия начин в едната си баня PVC таван и не е мръднал и на йота.
тонито - специалист
pipbel ,моите уважения но..като ти гледам горното дясно "кише" ъгълче , и средата на тавана не вярвам да си направил повече от 2,3 такива тавана.Аз го нам от човек който е направил десетки такива тавана и не си личът къде се снаждат ъглите.НЯМАМ никакъв кяр да лъжа в това което казвам.Нали това е форум да си помагаме сами и то на ДОБРОВОЛНИ начала?Просто едни профилче по средата (незнам колко ти е разстоянието) нямаше да е голяма загуба нали?
С уважение...
http://www.nolina.bg/index.php?id=72

Прикачен файл

2.jpg
Стъпка 2: Поставете първо завършващия профил
с пирон, такер или лепило.
2.jpg (71.04 KиБ) Видяна 18905 пъти

Прикачен файл

1.jpg
ъпка 1: Направете скара с максимално разстояние между летвите 30 см , разположени перпендикулярно на посоката на редене на панелите. При гладки, равни и сухи
повърхности панелите могат да се монтират директно върху стена или таван и тогава скарата не е н
1.jpg (71.94 KиБ) Видяна 18906 пъти
pipbel - майстор
тонито
Ясно, мерси за информацията. Грешката е моя. Сори ако съм заблудил някого.
Ти си правия. :!:
Прав си и че не съм правил много тавани. Тоя ми бе 2-я. Ама нали първия ми стана бомба и дори не съм се и ровил да почета, просто и този го направих така. А точно на Нолина ползвах материалите....
Оообаче .... при мене сигурно става добре и стабилно и без скара понеже аз редя плоскостите напречно( по късата страна на банята), там е 1.60
Ако е за по голяма дължина или площ вероятно наистина ще има нужда от конструкция.
А ъгълчето не ме безпокои, ще го оправя с бяло монтажно лепило на Хенкел, не е супер неестетично, просто малко ще се запълни там.
papogai - специалист
Интерисувам се от поставяне на стериопр за таван и след тов има едни плоскости релефни също от стриопор Как се монтира
pipbel написа:
Аз го правих преди 3 седмици с PVC плоскости. 100 лв за 4м2 баня барабар с окрайчващите лайсни. Последните ги лепих с Бизон лепило - супер съм доволен, няма мърдане и нужда от каквито и да е пирони.
На следващия ден се слагат и плоскостите.
Технологията се хваща лесно, точно си е за "направи си сам"




:) здравей таванчето е хубаво но ще увисни :(
DirtySouth - напреднал
Имам един въпрос , понеже тези пвц тавани са евтини , а най-скъпото в тях са тези лайсните целите и ъгловите .... Въпроса ми е каква е точно технологията на слагане на тея тавани и няма ли начин в ъглите да се залепят от стиропорените первази те са по 1 лева за 2 метра ...
cholev - майстор
Юнаци. Замислил съм да хакна ПВЦ таван във всекидневната 4х3м
Понеже гледам основно в бани се слагат та да питам- защо не във всекидневната.
Въпрос две - рамка уд и цд-та през 60см. Дали в средата цд-тата да не ги закрепя с дюбел към тавана (с цел да не провисне; площа не е малка)
Дайте някакви коментари съвети
zz_stefanov - майстор
пон юни 18, 2018 2:29 pmcholev написа:
......
Понеже гледам основно в бани се слагат та да питам- защо не във всекидневната.
......
Защото ще заприлича на баня :lol:
EDI - майстор
То има и разни други панели, дето стават за тавани и стени.Погледни панелите от МДФ, по-голямо разнообразие има.ПВЦ на стена и таван също съм виждал, ама трябва да уцелиш цвета или шарката, иначе не стои добре.
  • 1
  • 2

Тема "ПBЦ таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: